Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 19:00

Ar suteiks Gitanas Nausėda lietuvišką pasą NBA žaidėjui – ką sako istorija?

Ne vienas sportininkas prašė Lietuvos pilietybės, bet ne visi išgirdo „taip“. Kokio atsakymo sulauks Ignas Brazdeikis?
Donato Gvildžio fotomontažas / Ne vienas sportininkas prašė Lietuvos pilietybės, bet ne visi išgirdo „taip“. Kokio atsakymo sulauks Ignas Brazdeikis?

Lietuvoje gimęs, Kanadoje užaugęs Ignas Brazdeikis per Lietuvos krepšinio federaciją pateikė prašymą prezidentūrai dėl Lietuvos pilietybės suteikimo išimties tvarka. Dabar kamuolys Gitano Nausėdos rankose.

„Šią savaitę prezidentūra gavo I.Brazdeikio prašymą dėl pilietybės. Jo prašymas bus svarstomas artimiausiame Pilietybės komisijos posėdyje, tiksli jo data dar nėra numatyta. Komisija, įvertinusi prašyme pateiktus dokumentus bei kitų aplinkybių visumą, pateikia savo rekomendaciją Prezidentui, kuris ir priima galutinį sprendimą dėl pilietybės”, – trumpą procedūrą 15min paaiškino prezidentūra.

Lietuvos prezidentui reikės spręsti, ar patenkinti NBA klubo „New York Knicks“ krepšininko prašymą, surandant tiesą tarp Konstitucijos formuluočių, kuriose jau yra strigę G.Nausėdos pirmtakai S.Daukanto aikštėje.

Lietuviško paso suteikimo galvosūkį G.Nausėdai teks spręsti pirmą kartą, bet tikriausiai ne paskutinį – šią savaitę prasidėjusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate Lietuvai atstovaujanti amerikietė čiuožėja Alison Redd irgi svajoja apie lietuvišką pasą, nes tik jis gali atverti paskutines duris ir į olimpines žaidynes.

Į prezidentūrą pasibels, kai bus rezultatas

Dabar 25 metų amerikietė A.Reed šoka ant ledo poroje su Sauliumi Ambrulevičiumi.

Nuo 2014 metų, kai pirmą kartą susikirto jų keliai, poros rezultatai vis paauga Europos ir pasaulio pirmenybėse, kurių taisyklės leidžia čiuožti drauge skirtingų pilietybių atletams (skirtingai nei olimpinėse žaidynėse).

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"