Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 20d. 19:09

Serijinio vagies teismas apnuogino realybę: vairuotojai tartum tyčia palieka mašinas nuvaryti

Almanto Ibragimovo byla atskleidė banalius mašinvagysčių užkulisius
15min koliažas / Almanto Ibragimovo byla atskleidė banalius mašinvagysčių užkulisius

Sostinės teismas išnagrinėjo bylą, kurioje masinėmis automobilių vagystėmis kaltinamas Almantas Ibragimovas, jau anksčiau teistas už įvairius turtinius nusikaltimus. Patyrusiam ilgapirščiui inkriminuojamų naujų nusikaltimų narpliojimas patvirtino seną tiesą: labai dažnai brangaus turto savininkai tampa savotiškais vagių bendrininkais, palengvindami jų užduotis atsainiu požiūriu į saugumą.

Vartai yra, tačiau neužrakinti. Signalizacija įrengta, bet šeimininkas jos neįjungė. Šuo prie namų pririštas, bet grandinė tokia trumpa, kad nekviestus svečius sargas gali nebent aploti.

Tai tipinės saugumo klaidos, daromos nukentėjusiųjų nuo vagysčių.

Dar iškalbingesnės yra A.Ibragimovo baudžiamosios bylos detalės, atspindinčios vairuotojų požiūrį į jų transporto priemonių saugumą.

Automobiliai, regis, masiškai prie namų paliekami neužrakinti. Jų viduje laikomi ne tik dokumentai, bet ir atsarginiai rakteliai. Maža to, transporto priemonių daiktadėžės ar bagažinės neretai būna pilnos vertingų daiktų, tampančių papildomu grobiu vagims.

Beje, net pačiam teisiamajam posėdžio metu pakako įžūlumo išrėžti vienam jo apvogtam mašinos savininkui pamokslą: jei perkate automobilį iš salono už 15 tūkstančių eurų, kodėl pagailite dar bent kelių šimtų elementarioms, bet efektyvioms apsaugos priemonėms?!

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"