Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 27d. 14:31

Stambi žemės sklypo afera Vilniuje – be apčiuopiamos naudos? Byla tapo rebusu teismui

Prokurorė J.Karčinskienė (kairėje) jokio kaltinamojo akto broko neįžvelgia, tad pamatinį bylos dokumentą ryžosi įvertinti teisėja
15min koliažas / Prokurorė J.Karčinskienė (kairėje) jokio kaltinamojo akto broko neįžvelgia, tad pamatinį bylos dokumentą ryžosi įvertinti teisėja

Ar galima keturis veikėjus nuteisti už valstybinės žemės aferą, jei sklypą buvo bandoma tik išsinuomoti, o kokio dydžio iš to būtų gauta nauda, belieka tik spėlioti? Atsakymo į šį klausimą ieško Vilniaus miesto apylinkės teismas, gavęs iš prokuratūros baudžiamąją bylą su įspūdingos apimties, bet abejonių sukėlusios kokybės kaltinamuoju aktu.

Šią galimą spragą iškart užčiuopė kaltinamųjų advokatai: jei kaltinime nenurodyta, kokią tiksliai turtinę naudą galbūt padarytu nusikaltimu gavo teisiamieji, tai vertinama kaip esminis Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimas.

Vieną kaltinamųjų ginantis advokatas, buvęs žinomas prokuroras Mindaugas Dūda teismo posėdyje kartojo: byla turi būti grąžinta į prokuratūrą, kur belieka priimti nutarimą dėl jos nutraukimo.

Anot teisininko, nesvarbu, kad interesų centre atsidūręs sklypas Vilniaus pakraštyje yra vertas 0,3 milijono eurų: juk niekas jo užvaldyti nuosavybės teise ir nebandė. Pagal pareikštą kaltinimą, įgyti didelės vertės turtinę teisę buvo siekiama sklypą neteisėtai išsinuomojant, bet kokia iš to būtų gauta nauda?

„Kaltinime nėra įvardinta nuomos teisės vertė. Įgytos turtinės teisės vertės nenurodymas yra esminis trūkumas, toks kaltinamasis aktas neatitinka įstatymo reikalavimų“, – kartojo M.Dūda.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"