Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 12d. 13:00

Atkaklusis Prahos meras priešinasi Kinijos ekonominiam šantažui: ar Z.Hribas – pavyzdys visam regionui?

Prahos meras Zdenekas Hribas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prahos meras Zdenekas Hribas

Zdenekas Hribas į Prahos mero kabinetą buvo atsikraustęs vos prieš du mėnesius, kai jam pirmą kartą teko suremti ragus su Kinija. Atšiaurių akistatų vėliau buvo ir daugiau, o dabar Z.Hribas laikomas visos Čekijos pastangų priešintis artimesniems santykiams su Pekinu, kurių norėtų šalies prezidentas Milošas Zemanas, simboliu. Tiesa, čekų apžvalgininkai 15min teigė, kad Kinijai apskritai nesiseka visame Vidurio ir Rytų Europos regione – skirtingai nei Vakaruose.

Kaip pasakoja „Financial Times“, pirmasis Z.Hribo susirėmimas su šiandieninės Kinijos ypatumais įvyko per diplomatų priėmimą Prahoje.

Prie miesto mero tąkart staiga priėjo Kinijos ambasadorius ir pareikalavo išvaryti iš renginio Taivano, kurį Kinija laiko savo dalimi, atstovą. Tačiau Z.Hribas, kuris, beje, yra Prahos politikoje dominuojančios Piratų partijos atstovas, nepakluso.

„Atsakiau jam neigiamai, nes mes neišvarome svečių, kuriuos patys pakvietėme. Jis dar ne sykį man pakartojo raginimą išmesti iš priėmimo taivanietį ir buvo užblokavęs kitų ambasadorių, kurie laukė pasisveikinimo su manimi, eilę“, – prisimena Prahos meras.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prahos meras Zdenekas Hribas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prahos meras Zdenekas Hribas

Prahos rotušėje – Tibeto vėliava

Kinijos ambasadorius tada supykęs pats išvyko namo iš priėmimo. Tačiau įtampa Kinijos ir Čekijos santykiuose nuo to laiko tik didėja – jei tiksliau, konkrečiai Pekino ir Prahos savivaldybės santykiuose.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"