Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 08:05

Bernie Sandersas – jaunųjų amerikiečių viltis ir žingsnis socializmo link

Bernie Sandersas Ajovoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bernie Sandersas Ajovoje

Dabar, kai, pasak išankstinių apklausų, senatorius Bernie Sandersas įgauna vis daugiau visuomenės paramos, tampa visai tikėtina, kad JAV pirmą kartą į Baltuosius rūmus gali išrinkti žmogų, kuris save apibūdina kaip socialistą.

Užuot pasikliovęs vyresnio amžiaus partijos rėmėjais, Sandersas sutelkė dėmesį jaunesnį kontingentą, pažadėdamas plėtoti gerovės valstybę, kuri piliečiams galėtų pasiūlyti nemokamą sveikatos priežiūrą, nemokamą aukštąjį mokslą ir anuliuotų nesumokėtas studijų paskolas.

Skeptiškai nusiteikę vyresni rinkėjai gali tai palaikyti tik tuščių pažadų, nė kiek neatitinkančių tradicinio modernaus Amerikos kapitalizmo, virtine. Tarp amerikiečių, gimusių iki 1975 metų, socializmas išlieka labai nepopuliarus. Net vidinėje demokratų partijos apklausoje Sandersas surenka 30 balų daugiau tarp amerikiečių iki 45 metų nei tarp vyresnių nei 65 metų.

Čia ironiška yra tai, kad šie seni antisocialistai jau ir taip gyvena vyriausybės dosnumo stebuklų šalyje, labai primenančioje socializmą, kurio jie taip bijo. 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"