Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 17d. 15:06

Derybos dėl ES biudžeto – egzaminas G.Nausėdai: kuo pavėluotas susirūpinimas gresia Lietuvai

Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Šios savaitės naujienų suvestinėse mirktelėjo žinia apie tai, kaip trečiadienį šalies vadovas su keletu ministrų svarstė nerimą keliančius klausimus dėl būsimojo daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto. Ministrų susirūpinimas turi rimtą pagrindą – egzistuoja daugiau nei reali grėsmė, jog 2021–2027 m. Lietuva gaus beveik ketvirčiu (24%) mažiau Sanglaudos paramos, nei gavo 2014–2020 m. Ką tai reiškia šaliai, kurioje daugiau nei pusė viešųjų investicijų ir beveik visa regioninė politika yra finansuojama Europos Sąjungos paramos lėšomis, nesunku įsivaizduoti. Turintys geresnę atmintį dar gali pridurti, jog giliausiu pastarosios krizės laikotarpiu, maždaug 2009–2011 m., ES lėšomis buvo finansuojamos beveik visos viešosios investicijos.

Drąsius pareiškimų, kad Lietuva turi kovoti, ir išgyvenimų, kad ji užstrigs „vidutinių pajamų spąstuose“, bent jau žiniasklaidoje nelydėjo išsamesnė tai nulėmusių priežasčių analizė. O bent jau išsiaiškinus, kodėl susiklostė tokia padėtis, taptų aiškiau, ką toliau reikia daryti.

Kad ir kaip paradoksaliai tai neskambėtų, dėl mažėsiančios Sanglaudos paramos (čia nekalbama apie žemės ūkio politiką) didžiausi kaltininkai, neskaičiuojant Brexito, yra du: mes patys (taigi ir valstybė) ir BVP pagal PPP skaičiavimo metodika.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"