Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 7d. 15:03

Didžiosios valstybės ginkluojasi, ir šis procesas nevaldomas. Kas jį pažabos?

Šoviniai
123RF.com nuotr. / Šoviniai

Tarptautinė ginklų kontrolės sistema matė ir geresnių dienų. Valdant D.Trumpo administracijai JAV pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, Atviro dangaus sutarties (angl. Open Skies Treaty) ir Bendrojo visapusiško veiksmų plano (angl. Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), palikdama paskutinį dar likusį JAV ir Rusijos branduolinių ginklų susitarimą „New START“ kyboti ant plauko.

Vienintelė reikšminga D.Trumpo iniciatyva ginklų kontrolės srityje – jo asmeninės derybos su Kim Jong Unu – nedavė apčiuopiamų rezultatų.

Būsimoji J.Bideno administracija nurodė ketinanti grįžti į daugumą susitarimų, iš kurių D.Trumpas pasitraukė, tačiau prie kai kurių iš jų sugrįžti funkciškai nebeįmanoma. Ką tai reiškia pasaulio saugumui?

Be to, kad situacija ir šiaip paini, kita problema yra ta, kad dabar JAV daug mažiau linkusios į tokias derybas. Naujasis susitarimas su Rusija „START“, ratifikuotas 2010 metais, buvo paskutinė didelio masto ginklų kontrolės sutartis, o vis labiau šališkas Senatas (kurio 2/3 narių turi pritarti bet kokios sutarties ratifikavimui), atrodo vis mažiau nusiteikęs pritarti naujiems sandoriams. Tai palieka tarptautinių susitarimų klausimą iš esmės tik prezidentaujančiam asmeniui, o jis negali garantuoti jų tęstinumo savo kadencijai pasibaigus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"