Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Dviprasmiškas Rytų Europos flirtas su komunistine praeitimi – kas skaudu vietiniams, įdomu turistams

Daugelį turistų, ypač atvykstančių demokratinių Vakarų šalių, labai intriguoja komunistinė Vidurio ir Rytų Europos šalių praeitis. Jų noras apžiūrėti, vartoti ir patirti gyvenimo už geležinės uždangos likučius kertasi daugelio vietinių žmonių noru atsiriboti nuo traumuojančios praeities ir ją pamiršti.
Brutalizmas
Brutalizmas / Ivan Aleksic nuotr./ Unsplash nuotr.

Štai kodėl daugelis objektų, susijusių su komunistiniais režimais, jau seniai apleisti ir net sunaikinti. O XX amžiaus istorijos siaubus primena rugpjūčio 23-ioji – Juodojo kaspino diena, oficialiai vadinama Europos stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena.

Vis dėlto daugelyje Rytų Europos šalių, tokių kaip Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Čekija ir Lenkija, vietinių gyventojų noras pamiršti jų bendrą trauminę praeitį paradoksaliai persipina su poreikiu ekonomiškai pasipelnyti, o tai daroma komercializuojant komunistinio paveldo likučius. Šių liekanų būklė labai skiriasi. Kai kurios yra sunykusios, pavyzdžiui, paminkliniai Komunistų partijos rūmai Buzludžoje (Bulgarija), kurie buvo skirti paminėti partijos įkūrimą 1891 metais. Kiti yra geros būklės, pavyzdžiui, Gdansko (Lenkija) laivų statykla, kurioje, prieš 1990 metais tapdamas pirmuoju demokratiškai išrinktu šalies prezidentu, dirbo Lechas Wałęsa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius