Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 21d. 16:03

Italijos kova su mafija nesibaigia: galvą kelia už „Cosa Nostrą“ baisesnė grupuotė

Mafija
123RF.com nuotr. / Mafija

Kalabrijos regiono Lamezia Terme oro uostas, esantis Italijos „bato“ piršte, buvo pastatytas aštuntajame dešimtmetyje ir laikas jam nebuvo gailestingas.

Cementinio fasado vientisumą suardo eilės apvalių langų, panašių į didelius iliuminatorius. Automobilių stovėjimo aikštelė blogai išasfaltuota. Už jos dangun stiebiasi nebaigtas betoninis bokštas, talžomas vėjų ir iš vienos pusės pusiau dengiamas vietinio likerio „amaro“ reklamos.

Aš ten viešėjau pernai – susitikau su Nicola Gratteri, netoliese esančio mažo miestelio Catanzaro, įsikūrusio aukštai centrinės Kalabrijos kalvose, vyriausiuoju prokuroru. Pastaruosius tris savo gyvenimo dešimtmečius N.Gratteri paskyrė kovai su Kalabrijoje įsikūrusia organizacija, laikoma turtingiausia, galingiausia ir slapčiausia šiandien egzistuojančia Italijos nusikalstama grupuote, – „Ndrangheta“. (Tariamas en-dran-geta, šis žodis reiškia „garbės žmogus“; manoma, kad jis kilęs iš graikų andragathía – „didvyriškumas“.)

Sicilijos „Cosa Nostrą“ romantizavo „Krikštatėvio“ filmai. Neapolio „Camorra“ tapo plačiai žinoma dėl įvairių filmų ir televizijos serialo „Gomorrah“. Tačiau šiandien agresyviausia nusikalstama grupuotė yra „Ndrangheta“ – mažiausiai telegeniška ir labiausiai viešumo vengianti Italijos mafijos atšaka.

„Ndranghetos“ čiuptuvai siekia ir turtingą Italijos šiaurę, kur organizacija klesti nugriebdama procentus nuo valstybinių sutarčių, ypač statybų srityje, ir dar 31 pasaulio šalį – didžiąją Europos dalį, JAV ir Kanadą, Kolumbiją, Australiją. Už Italijos ribų miestas, kuriame daugiausia „Ndranghetos“ narių, yra Torontas. „Ndrangheta“ bendradarbiauja su savo nusikalstamais filialais Lotynų Amerikoje, iš kurių importuoja didžiulius kokaino kiekius. Teigiama, kad ši grupuotė valdo daugiau nei pusę Europos kokaino rinkos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 5 MAX Italija Nusikaltimas Mafija
Daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

36:34
38:58
01:33

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"