Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 17d. 14:00

Jokia sala nėra sala – net Didžioji Britanija

Karalienė
123RF.com nuotr. / Karalienė

Po ilgų nesutarimų po 2016 metų referendumo, Didžioji Britanija sausio pabaigoje oficialiai paliko Europos Sąjungą. „Leavers“ (angl. išstojimo šalininkai) džiūgavo, teigdami, kad šalis išsilaisvino, nebėra Europos „vasalė“ ir dabar yra pasirengusi atgauti savo praeities stiprybę.

Daugelis „Brexit“ šalininkų šį įvykį mato kaip grįžimą prie britams pasididžiavimą įkvepiančių Britanijos istorijos tradicijų. Jie prisimena britams tautinę nenuolankumo ir nepriklausomybės dvasią. Kai kurie palygino „Brexit“ su šalies „puikiausia valanda“ 1940 metais, kai Jungtinė Karalystė buvo likusi „viena“ prieš nacių agresiją.

Tokie naujausi filmai kaip „Dunkirkas“ ir „Tamsiausia valanda“ sustiprina išdidžiai stovinčios Jungtinės Karalystės įvaizdį – šalies, kuri niekina per visą Europą besiritančią visa niokojančią vokiečių agresorių bangą. Už pasakojimą apie Jungtinės Karalystės kaip išskirtinės šalies, herojišką praeitį, konservatorių politikai pagyrė populiarią Henrietos Marshall knygą vaikams „Our Island Story“ („Mūsų salos istorija“) (pirmą kartą išleista 1905 metais ir vis dar spausdinama).

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir kiti „breksitieriai“ („Brexit“ šalininkai) mėgsta galvoti apie Jungtinę Karalystę kaip apie vienišą veikėją, aplenkiantį tarptautinę sceną. Tačiau „Brexit“ palaikantis nacionalistinis naratyvas klaidingai interpretuoja istoriją.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"