Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 23d. 21:01

Laikas pripažinti antropoceną: dėl klimato katastrofų Indijoje žuvo daugiau nei 2000 žmonių

Padangų kalnas
123RF.com nuotr. / Padangų kalnas

Kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumo susitikimas Davose baigėsi praėjusį mėnesį. Buvo pasakyta daug kalbų, duota daug pažadų, ir vis dėlto pasaulis ir toliau dega: tebesiaučia gaisrai Australijoje, vis dar smilksta Amazonės džiunglės, visur pasaulyje skleidžiama klimato kaitos propaganda susiduria su tokia pat aktyvia opozicija, besistengiančia sumenkinti nuogąstavimus, o pasaulis ir toliau džiūsta.

Per praėjusius metus Indijoje daugiau nei 2000 žmonių žuvo dėl potvynių, karščio bangų ir klimato sukeltų katastrofų. Nepaisant daugybės bandymų atitaisyti klimato kaitos žalą, esminių sprendimų priimta labai mažai. Priežastys skiriasi – nuo ekonominio pajėgumo iki negrįžtamų pokyčių rizikos. Atrodo, kad mūsų požiūris iš esmės ydingas, taigi antropocenas gali būti būtinas paradigmos poslinkis sprendžiant pasaulio problemas.

Antropoceno idėja nėra nauja. Tai – siūlomas dabartinės geologinės epochos pavadinimas, ir šis pavadinimas pabrėžia, kad dabar žmonių ir jų veiklos Žemei daroma įtaka yra daug didesnio masto nei ta, kurią daro visi gamtos reiškiniai kartu sudėjus.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Temos: 2 Ekologija Geologija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"