Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 17:01

Mažoji Britanija, arba Kas laukia susiskaldžiusios Jungtinės Karalystės

Jungtinės Karalystės parlamentas sprendžia dėl „Brexit“ susitarimo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jungtinės Karalystės parlamentas sprendžia dėl „Brexit“ susitarimo

Dar gerokai prieš tai, kai Jungtinė Karalystė sausio pabaigoje oficialiai paliko Europos Sąjungą, „Brexit“ šalyje buvo sukėlęs daugiau nei trejus metus trukusį politinį drebėjimą. Tačiau dulkėms nusėdus, išlindo dar vienas senas siaubas: „Brexit“ galų gale galėtų suskaldyti pačią Jungtinę Karalystę.

Didžiausias dėmesys tenka Škotijai, kuri 2014 metais balsavo prieš nepriklausomybę. Šiame regione jau seniai gyvuoja energingas nepriklausomybės judėjimas, o dauguma škotų priešinosi „Brexit“. Gruodį valdančioji Škotijos nacionalinė partija oficialiai paprašė leidimo surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės.

Vis dėlto realybėje atsiskyrimas yra mažai tikėtinas. „Brexit“ galbūt škotus atskiria politiškai, tačiau ekonomiškai dar labiau susieja juos su Jungtine Karalyste – tiek, kad finansinis sveikas protas greičiausiai paims viršų prieš nacionalistines nuotaikas. Jei ir yra reali grėsmė Didžiosios Britanijos teritoriniam vientisumui, ji kyla ne iš Škotijos, bet iš Šiaurės Airijos, kur išcentrinė „Brexit“ pažadinta jėga gali pasirodyti per daug galinga, kad ją ateinančiais metais būtų galima sutramdyti. 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"