Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 27d. 15:23

Pandemija mus stumia į neišvengiamą ekonomikos recesiją. Kas toliau?

Huangangas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Huangangas

Šiemet pasaulio ekonomika patirs nuosmukį. Tas nuosmukis bus staigus ir didelis. Ir nors jungtinė konstruktyvi politikų, įmonių ir namų ūkių reakcija galėtų apriboti krizės trukmę, jos padariniai bus jaučiami ateinančiais dešimtmečiais.

Daugumoje ekonominių prognozių 2020 metams buvo numatytas stabilus, jei ne didėjantis augimas. Tarptautinio valiutos fondo sausio mėnesį atnaujinta prognozė teigė, kad augimas padidėjo nuo 2,9 procento 2019 metais iki 3,3 procento 2020 metais. Optimizmas buvo susijęs su daugybe priežasčių:  prekybos susitarimo tarp Kinijos ir JAV „pirmuoju etapu“, su „Brexit“ susijusių neapibrėžtumų sumažėjimų ir didelėmis vartotojų išlaidomis, ypač JAV ir Vokietijoje, kurios, atrodo, paskatino įmones vykdyti atidėtus investavimo planus.

Tada smogė naujasis koronavirusas. Dėl sveikatos krizės, apėmusios visą pasaulį ir ją lydinčio ekonomikos sukrėtimo, ekonomistai jau persvarsto savo prognozes. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija neseniai sumažino 2020 metų augimo prognozę per pusę, nuo 2,9 iki 1,5 procento, ir TVF pranešė, kad netrukus pateiks savąją peržiūrą.

Bet net ir šis pirmasis pataisų raundas galėjo būti per daug optimistiškas, nes rėmėsi plačiai paplitusia (bet klaidinga) prielaida, kad atsigavimas vyks pagal aštrią V kreivę – pirmojo ketvirčio nuosmukį iškart kompensuosime antrame ketvirtyje. Vis labiau suvokiant, kad U formos atsigavimas yra labiau tikėtinas, prognozes reikės dar kartą patikslinti ir smarkiai sumažinti.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"