Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pasaulio tvarka po pandemijos (I): kitokia globalizacija, biokontrolė ir gynybos permąstymas

COVID-19 pandemija neabejotinai pakeis pasaulio tvarką. Ar reikia baimintis biopolitikos pokyčių? Kodėl reikia permąstyti saugumo struktūras? Kokie ženklai jau dabar prognozuoja globalizacijos pokyčius? Apie tai 15min pasakoja Margarita Šešelgytė, Gintautas Mažeikis ir Linas Kojala.
Stebėjimo kamera Pekino koronaviruso pandemijos metu
Stebėjimo kamera Pekino koronaviruso pandemijos metu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Atvirumas ir kontrolė sutaps“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinės ir politinės kritikos centro vadovas Gintautas Mažeikis tikino, kad filosofai ir politikos kritikai sutaria, jog pasaulyje pasikeis sienų ir vadinamųjų žaliųjų koridorių sistema.

„Atsiras daug daugiau sienų nei buvo iki šiol. Ankstesnis globalusis pasaulis, kurio idealas buvo atvirumas, išnyks. Tačiau neatsiras ir buvęs nacionalinių valstybių pasaulis, nes formuosis politiškai sutarti koridoriai bei atviros sistemos uždarų sistemų viduje“, – 15min sakė filosofas.

G.Mažeikis prognozavo, kad neabejotinai pasikeis biopolitika. Esą įvairiomis transporto priemonėmis patenkant į valstybes, įvairios kameros ir kitokie elektroniniai prietaisai tikrins asmenų sveikatą, temperatūrą, elgesį, fiksuos veidus, judėjimo trajektorijas.

„Ir tokiu būdu neabejotinai sumažins mūsų viešą anonimiškumą. Kitaip tariant, tos sistemos galbūt ir nesiskverbs į mūsų privatų gyvenimą – jis liks apgintas – tačiau viešas gyvenimas bus daug labiau kontroliuojamas elektroninėmis sistemomis. Biokontrolė labai smarkiai išaugs“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius