Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 23d. 12:36

VU profesorius Tomas Janeliūnas apie Astravo AE: rėkimu sustabdysime monstrą!

Lietuvos pasienyje dygstanti nesaugi Astravo atominė elektrinė – nesugebėjimo suburti tarptautinės koalicijos, ypač bendradarbiauti su Lenkija, rezultatas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lietuvos pasienyje dygstanti nesaugi Astravo atominė elektrinė – nesugebėjimo suburti tarptautinės koalicijos, ypač bendradarbiauti su Lenkija, rezultatas.

Astravo atominė elektrinė netrukus pradės veikti. Galbūt rugpjūtį, o gal rugsėjį. Vienaip ar kitaip, tikėtina, kad iki metų galo branduolinis monstras pradės generuoti elektros energiją. Tačiau mes turime ginklą! Savo garsiu rėkimu ir popieriniais plakatais mes galime jį sustabdyti! Tik mūsų vieningas ir gąsdinantis rėkimas gali priversti atsikvošėti Aliaksandrą Lukašenką. Baltarusijos prezidentas grąžins Rusijai apie 10 mlrd. JAV dolerių, išmontuos visus betoninius gargarus ir pavers Astravo apylinkes žydinčiomis pievomis. Mes buvome kvaili ir susiskaldę, bet tik garsiai – labai, labai garsiai – šaukdami galime sustabdyti tą velnio elektrinę.

O gal negalime? Gal vis dėlto mes pervertiname savo balso stygų ir jų sukeliamų decibelų poveikį? Bet pasakykite tai konservatoriams ir Liberalų sąjūdžio atstovams – jie tik padidins decibelų lygį, kad dar įtikinamiau parodytų, jog garsus rėkimas tikrai yra galinga jėga.

Pastarosiomis savaitėmis kilo nemenka politinė audra: konservatoriai vadina energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną valstybės išdaviku, ragina jį nušalinti nuo derybų su estais ir latviais dėl susitarimo, kaip elgsis Baltijos šalys po Astravo AE paleidimo, ir periodiškai piketuoja įvairiose vietose. Vis dėlto nei piketai, nei garsūs raginimai atstatydinti ministrą, regis, neturi jokio poveikio. Kol kas negirdėti, kad A.Lukašenka paskelbtų apie Astravo AE sustabdymą, o iš Latvijos pusės negirdėti, kad mūsų kaimynai uždraustų importuoti baltarusišką elektrą. Matyt, vis dėlto kažką ne taip daro konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, jei ta elektrinė ims veikti.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"