Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 20d. 07:56

5 brangiausi ir pigiausi Lietuvos miestai: kur 2 kambarių butai – už automobilio kainą, o kur neužteks šimto tūkstančių?

Vaizdas nuo Parnidžio kopos
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vaizdas nuo Parnidžio kopos

Lietuvoje daugiausia parduodama 40–60 kv. m ploto butų – jų dalis visoje įregistruojamų butų sandorių statistikoje sudaro apie 40 proc. Dažniausiai tai – dviejų kambarių butai. Tačiau vienose vietovėse juos galima įsigyti už, galima sakyti, centus, kitur gali neužtekti ir paskolos. 15min kartu su Registrų centru nusprendė pasižiūrėti, kurie šalies miestai yra pigiausi, o kurie – brangiausi ir kaip situacija pasikeitė per penkerius metus.

Už dviejų kambarių butą daugiausia teks pakloti sostinėje ir šalies kurortuose.

Brangiausi 40–60 kv. m ploto butai visoje Lietuvoje yra Neringos savivaldybėje ir šio titulo, panašu, miestas nenori apleisti. Šiame mieste 50 kv. m butą pavyks įsigyti maždaug už 131 tūkst. eurų.

O antroje vietoje brangiausių miestų sąraše atsidūrusiame Vilniuje už tokio pat ploto butą sumokėti teks jau gerokai mažiau – 83,9 tūkst. eurų.

Trečioje brangiausių miestų sąrašo vietoje – Palanga, ketvirtoje – Klaipėda, o penketuką užbaigia Birštonas. Beje, šis penketukas per penkerius metus nepasikeitė.

O pigiausi 40–60 kv. m ploto butai yra Pagėgiuose, Ignalinoje, Rietavo, Akmenės bei Alytaus miestuose, kur 50 kv. m butą galima įsigyti už padėvėto automobilio kainą – 3,2–6,3 tūkst. eurų.

Brangiausi – kurortiniai miestai ir du didmiesčiai

Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis 15min aiškino, jog analizuojant 40–60 kv. m ploto dydžio butų kainas visoje Lietuvoje neturėtų stebinti tai, kad brangiausiai jie kainuoja kurortinėse Neringos, Palangos miesto ir Birštono savivaldybėse bei trijuose šalies didmiesčiuose.

„Per penkerius metus brangiausių butų savivaldybių topas nė kiek nepakito, pasikeitė tik sumos, išleistos tokiems butams įsigyti“, – pastebi jis.

Anot P.Rudzkio, kadangi tam tikrose savivaldybėse per metus įregistruotų sandorių skaičius nėra pakankamas, vertinant geriau atsižvelgti į medianas, o ne vidurkį.

Pavyzdžiui, Neringos savivaldybėje, kur per metus sudaroma kelios dešimtys sandorių, šiemet 40–60 kv. m butų sandorių mediana siekia 2620,5 euro už kv. m. Lyginant su 2015 metais ji yra ketvirtadaliu didesnė.

Registrų centro nuotr./Paulius Rudzkis
Registrų centro nuotr./Paulius Rudzkis

Sostinėje tokių butų sandorių mediana per pastaruosius penkerius metus paaugo beveik 40 proc., Palangoje – net 55 proc., Klaipėdoje – maždaug 40 proc., Kaune – 70 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"