Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 11d. 15:40

Mobiliesiems įrenginiams sukurta nauja vaizdo įrašų transliavimo technologija

Mobilusis internetas
123rf nuotr. / Mobilusis internetas

Suomijos VTT Techniniame tyrimų centre sukurta nauja aukštos kokybės vaizdo įrašų transliavimo internetu architektūra, skirta mobiliesiems įrenginiams. Naujoji technologija grindžiama duomenų iš vaizdo įrašų žiūrėjimo programos, mobiliojo telefono ir bevielio tinklo, rinkimu ir apdorojimu, skelbia Phys.org.

Per bevielius interneto ir mobiliojo ryšio tinklus perduodamos informacijos kiekis nenustoja sparčiai augęs. Didžiąją dalį šio duomenų srauto jau šiandien sudaro vaizdo įrašai, o ateityje tikimasi sulaukti dar didesnės audiovizualinės informacijos gausos. Vyresniosios Suomijos VTT techninių tyrimų centro mokslininkės Tiia‘os Ojanperä‘os disertacijoje detaliai aprašyta architektūra buvo sukurta siekiant optimizuoti vaizdo įrašų transliavimą atsižvelgiant į tinklo talpą.

T.Ojanperä‘os technologija nėra skirta techniniams įrenginiams, užtikrinantiems komunikacijos tinklų veikimą – tai programinės įrangos sprendimas. Tyrėja sukūrė specialius algoritmus, kurie apdoroja iš skirtingų šaltinų nenutrūkstamai renkamus duomenis. Jų paskirtis yra suderinti transliuojamo vaizdo srauto kokybės parametrus su tinklo pajėgumais. Šis procesas pavadintas tarpsluoksniniu optimizavimu ir yra pajėgus užtikrinti žiūrimo vaizdo įrašo kokybę net ir tuomet, kai tinklas netikėtai tampa apkrautas.

Naujoji architektūra suteikia vartotojams ir operatoriams daugiau galimybių valdyti ryšį, kuris naudojamas pasiekti vaizdo įrašų transliavimo tarnybas. Pavyzdžiui, vartotojas, priverstas žiūrėti vaizdo įrašus naudojantis prieiga prie brangaus ar nedidelę talpą turinčio mobiliojo ryšio tinklo, gali pasirinkti gauti prastesnės kokybės srautą per tą pačią prieigą. Jeigu transliavimo metu atsiranda galimybė prisijungti prie talpesnio tinklo, technologija automatiškai prisijungia prie jo. Vartotojui nereikia stabdyti žiūrimo vaizdo įrašo – persijungimas įvyksta automatiškai.

Žvelgiant iš mobiliojo ryšio operatorių ir interneto paslaugų teikėjų perspektyvos, T.Ojanperä‘os sukurta technologija gali būti pritaikyta siekiant sumažinti reguliariai į ryšio tinklų talpos didinimą investuojamas lėšas. Ją taip pat galima panaudoti naujų vaizdo įrašų transliavimo programų kūrime.

Audiovizualinės informacijos transliavimas suteikia galimybę vartotojams žiūrėti konkretų vaizdo failą jo siuntimo į mobilųjį įrenginį, nešiojamąjį ar stacionarų kompiuterį metu. Šis duomenų perdavimo būdas yra naudojamas įvairiose filmukų talpinimo ir dalijimosi tarnybose, vaizdo konferencijose ar virtualaus bendravimo programose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT