Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 25d. 16:53

Nelegalaus interneto audito metu atrasta šimtai tūkstančių nesaugių maršrutizatorių

Interneto kabelis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Interneto kabelis

Pernai vienas įsilaužėlis suskaičiavo daugumą aktyvių interneto vartotojų. Paaiškėjo, kad tuo metu buvo 450 milijonų prie interneto prijungtų kompiuterių, kurie naudojo 1,3 mlrd. adresų.

Ši informacija yra įdomi, tačiau ji buvo gauta nelegaliai naudojant maršrutizatorių (interneto srautą nukreipiančių prietaisų) virusą, kurį jo kūrėjas praminė romėnų deivės Karnos vardu, rašo Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“.

„Carna“ virusas skverbėsi į visus aptinkamus maršrutizatorius, kuriuose sugebėjo atspėti administratoriaus („root“) slaptažodį. Kadangi retas vartotojas keičia jį vos įsigijęs namų tinklo (o kartais ir įmonės) maršrutizatorių, „Carna“ sugebėjo be didesnių pastangų prasiskverbti į 420 tūkstančių šių prietaisų ir prijungti juos prie „auditą“ atliekančio tinklo.

Anonimu likęs sumanymo autorius teigia tiesiog bandęs suskaičiuoti visus interneto vartotojus. Jo virusas buvo „gerybinis“, nes bent laikinai užkirto kelią plisti kitam, „Aidra“, virusui ir nebandė laužtis į pačius kompiuterius. Po maršrutizatoriaus perkrovimo „Carna“ turėtų išnykti be pėdsakų, tiesa, palikdamas teksto failą su savo veiklos ataskaita.

Nors duomenys apie saugumo spragas įmonių ir privačių vartotojų tinkluose yra vertingi saugumo specialistams, tačiau tai, kad įmanoma pasitelkiant virusą atlikti beveik viso interneto „auditą“, rodo, koks jis yra nesaugus ir kelia didelį nerimą. „Carna“ atskleistais saugumo trūkumais gali pasinaudoti kiti įsilaužėliai, šnipai ir nusikaltėliai.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT