Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čeliabinsko miesto gyventojus, įkandin meteorito, išgąsdino dar vienas retas reiškinys

Dangaus švytėjimas Čeliabinske
newsru.com iliustr. / Dangaus švytėjimas Čeliabinske
Šaltinis: 15min
0
A A

Virš Čeliabinsko sekmadienio naktį vėl švytėjo dangus. Daugeliui miesto gyventojų, dar nespėjusių pamiršti meteorito sprogimo, šis švytėjimas sukėlė ne tik teigiamų jausmų.

Apie Čeliabinsko meteoritą skaitykite čia.

Čeliabinsko, visame pasaulyje išgarsėjusio sprogusio meteorito vaizdais, gyventojai nusprendė, kad dangus švyti nuo Šiaurės pašvaistės. Tačiau šiose platumose tokių dalykų nebūna.

Ekspertai netruko įminti mįslę. Sekmadienio naktį dangus mėlynai-balta ir raudonai-geltona šviesa ėmė raibuliuoti artėjant rytui. Pasirodo, šviesos šaltinis – mezosferoje (80-90 km aukštyje) susiformavę sidabriniai debesys. Jie matomi tik tada, kai apatiniai atmosferos sluoksniai tebėra Žemės šešėlyje, o aukščiausius sluoksnius apšviečia iš už horizonto pasirodanti saulė.

VIDEO: Pašvaistė virš Čeliabisnko ir Miase

Tokie debesys – itin retas reiškinys. Pasak Valstybinio astronomijos instituto vyr. mokslinio bendradarbio Vladimiro Surdino, jie matomi tik šiose platumose – nuo Maskvos iki Čeliabinsko (nuo 45 iki 60 laipsnių į šiaurę ir pietus nuo ekvatoriaus). Tiksliai sunku pasakyti, kaip jie susiformuoja. Manoma, kad iš ledo kristalų. Tačiau galimas daiktas, kad tokiame dideliame aukštyje debesims padeda susiformuoti ir suirusių meteoritų dalelės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT