Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 21:33

„Hubble“ teleskopas užfiksavo sprogti besiruošiančią žvaigždę

Supernova galinti virsti žvaigždė SBW1
Hubble nuotr. / Supernova galinti virsti žvaigždė SBW1

Šio „Hubble“ teleskopu padarytos nuotraukos centre matyti kažkas panašaus į violetinę akį, žiūrinčią tiesiai į mus iš žvaigždžių. Šis nežemiškas objektas, oficialiai žinomas kaip [SBW2007] 1, tačiau kartais dar yra vadinamas SBW1, yra ūkas su didele žvaigžde jo centre. Panašu, kad centre esanti žvaigždė ketina sprogti, rašo phys.org.

Žvaigždė buvo dvidešimt kartų didesnė negu mūsų saulė, o dabar apie jos dydį primena tik raudonų dujų žiedas. Tai tolimos eros likutis nuo tada, kai žvaigždė prarado savo išorinius sluoksnius per labai stiprius pulsavimus ir vėjus.

SBW1 – ne šiaip sau žvaigždė. Mokslininkai sako, kad ji turėtų tapti supernova. Taip spėjama dėl šios žvaigždės panašumo į  SN 1987A. Ši žvaigždė prieš 26 metus atrodė labai panašiai ir vėliau tapo supernova.

Abi šios žvaigždės turėjo identiško dydžio ir amžiaus žiedus, kurie keliavo labai panašiais greičiais,  buvo labai panašiuose regionuose ir labai panašaus ryškumo. Šiuo atveju SBW1 yra tarsi SN 1987A fotografija prieš tai, kol ši susprogo.

Gana toli - nuo mūsų galaktikos 20 tūkst. šviesmečių nutolusią supernovą mokslininkams stebėti bus saugu. Jei mums pasiseks, ši žvaigždė virs supernova kai mes būsime gyvi.  

Supernova yra paskutinė žvaigždės gyvavimo stadija. Žvaigždei spogus – tapus supernova –  ši žvaigždė tampa kelis šimtus milijonų kartų ryškesnė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT