Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 9d. 10:34 , Atnaujinta: 2021 gegužės 9d. 13:24

Kinijos kosmoso agentūra: tikėtina, kad nekontroliuojamos raketos nuolaužos nukrito į Indijos vandenyną šalia Maldyvų

Kinijos sunkioji nešančioji raketa „Long March 5B“
„Scanpix“ nuotr. / Kinijos sunkioji nešančioji raketa „Long March 5B“
Tikėtina, kad nevaldomos Kinijos raketos nuolaužos paniro į Indijos vandenyną, į vakarus nuo Maldyvų, pranešė Kinijos kosmoso agentūra.

Didžioji dalis „Long March 5B“ raketos sudegė jai sugrįžus į atmosferą, rašoma Kinijos pilotuojamosios kosmoso inžinerijos biuro pranešime, rašo CNN.

Neaišku, ar nuolaužos pasiekė Maldyvų salas.

JAV kosmoso vadovybės teigimu, „Long March 5B“ sugrįžo į Žemę virš Arabijos pusiasalio.

Maždaug 33 metrų aukščio ir beveik 18,2 tonos sverianti raketa balandžio 29 dieną į orbitą išleido dalį naujos Kinijos kosminės stoties.

Pekino pareigūnai anksčiau sakė, kad laisvai krentanti raketos „Long March 5B“ dalis nekelia grėsmės.

Tačiau JAV kosmoso agentūra NASA ir kai kurie ekspertai sakė, kad Kinija elgėsi neatsakingai, nes nekontroliuojamas didelio objekto sugrįžimas į Žemę gali sukelti žalos ir gali būti aukų.

„Po stebėsenos ir analizės šių metų gegužės 9 dieną 10 val. 24 min. vietos laiku (5 val. 24 min. Lietuvos laiku) paskutinė „Long March 5B Yao“ raketos dalis sugrįžo į atmosferą“, – pranešė Kinijos pilotuojamos kosmoso inžinerijos biuras (CMSEO), pateikęs ir objekto nukritimo šalia Maldyvų salų koordinates.

Skelbiama, kad didžioji kritusio objekto dalis subyrėjo ir buvo sunaikinta kritimo metu.

Tuo tarpu JAV kariuomenės Kosmoso vadavietė pranešė, kad raketa „sugrįžo virš Arabijos pusiasalio sekmadienį maždaug 2 val.15 min. Grinvičo laiku (5 val. 15 min. Lietuvos laiku)“. „Nežinoma, ar lūženos nukrito ant žemės, ar į vandenį“, – sakė ji.

JAV kariuomenės duomenis naudojanti stebėsenos tarnyba „Space-Track“ pranešė, kad Saudo Arabija buvo paskutinė vieta, kur Amerikos sistemos užfiksavo raketos dalį. „Operatoriai patvirtino, kad raketa iš tiesų nukrito Indijos vandenyne į šiaurę nuo Maldyvų“, – nurodė ji.

Kadangi tai buvo nekontroliuojamas kritimas, kilo didelis nerimas dėl to, kur nukris raketos dalis. Todėl amerikiečių ir Europos kosmoso tarnybos buvo vienos iš tų, kurios sekė raketos trajektoriją ir mėgino nuspėti, kur ji sugrįš į Žemės atmosferą.

Minėta raketa į Žemės orbitą į 370 km aukštį iškėlė pirmąjį būsimos Kinijos kosmoso stoties modulį, kuris sveria 22,5 tonos, o jo plotas siekia 50 kvadratinių metrų. Modulyje yra valdymo centras, gyvenamoji dalis ir šliuzas. Iš viso stoties statybai prireiks 11 raketų paleidimų ir kiek daugiau nei vienerių metų.

Iš viso kinai ketina iškelti du laboratorinius modulius, kurie bus prijungti prie pagrindinio modulio. Kinija ketina paleisti keturis krovininius ir keturis pilotuojamus erdvėlaivius.

2022 metais užbaigta kosminė stotis iš viso svers apie šimtą tonų ir bus kelis kartus mažesnė už Tarptautinę kosminę stotį. Kiniškoji stotis galės priimti tris ekipažo narius.

Prognozuojama, kad naujoji kinų kosminė stotis „Tiangong“, kurios pavadinimas kinų kalba reiškia „Dangaus rūmai“, turėtų pradėti veikti 2022-aisiais, maždaug 10 misijų atgabenus daugiau dalių ir surinkus jas orbitoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
02:30
14:13

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT