Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palydovas „Lituanica SAT-1“ iškeliauja į NASA būstinę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, paėmusi raciją į rankas ir pasinaudodama „LituanicaSAT-1“ retransliatoriaus funkcija, ištarė: „Linkėjimai visiems lietuviams visame pasaulyje.“
VU nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė, paėmusi raciją į rankas ir pasinaudodama „LituanicaSAT-1“ retransliatoriaus funkcija, ištarė: „Linkėjimai visiems lietuviams visame pasaulyje.“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lietuvoje sukurtas kosminis palydovas „Lituanica SAT-1“ iškeliauja į NASA būstinę Jungtinėse Valstijose. Iš ten gruodžio mėnesį palydovas specialiu krovininiu erdvėlaiviu bus nugabentas į Tarptautinę kosminę stotį ir paleistas tiesiai į orbitą.

Palydovas apie pusę metų vykdys kosmoso tyrimus. „Lituanica SAT-1“ išlydėjimo iškilmių tiesioginę transliaciją bus galima stebėti ketvirtadienį po „Panoramos“ per LRT televiziją.

Palydovą sukūrusių mokslininkų tvirtinimu, projekto tikslas – išbandyti lietuvių vystomas technologijas, testuoti alternatyviuosius energijos šaltinius. Įrenginys sukurtas naudojant aukštąsias nanotechnologijas. Jų dėka mažieji palydovai savo funkcinėmis savybėmis nenusileidžia didiesiems.

Mažiau nei kilogramą sveriančiame kubo formos palydove įrengta fotokamera, kuria bus padarytos pirmosios lietuviškos kosmoso nuotraukos. Taip pat integruotas specialus radijo mėgėjų sukurtas FM bangų balso retransliatorius. Jo dėka paprastą raciją turintys žmonės galės pagauti palydovo signalą ir per jį bendrauti su kolegomis bet kurioje pasaulio vietoje.Kosmose nuskambės ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.

„Lituanica SAT-1“ projektą kūrė daugiau nei 30 įvairių sričių specialistų. Misiją nutarta skirti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms paminėti.

Tuo tarpu Kauno technologijos universitete sukurtas palydovas „LitSat-1“ jau nugabentas į Hjustoną, iš kur, po paskutinių saugumo testų, bus nuvežtas į skrydžių bazę Valopso saloje.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT