Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį Britų salų gyventojus išgąsdino iš dangaus krintantys liepsnojantys objektai

Penktadienį Britų salų gyventojus išgąsdino iš dangaus krintantys liepsnojantys objektai.
Kadras iš „YouTube“ / Penktadienį Britų salų gyventojus išgąsdino iš dangaus krintantys liepsnojantys objektai.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Daugybė Britų salyno gyventojų vėlyvą praėjusio penktadienio tapo neįprasto reginio liudininkais. Šiaurės Airijos, Škotijos, Centrinės Anglijos gyventojai sunerimę pranešinėjo apie naktiniame danguje pasirodžiusius ugninių kamuolių vėrinius ir juos filmavo – internete įkelta nemažai filmuotų epizodų su krintančiais dangaus kūnais.

Kas tiksliai krito iš dangaus, kol kas vis dar neaišku. Manoma, kad tai galėjo būti arba stambus meteorito bolidas, subyrėjęs į smulkesnius fragmentus, arba krintančio palydovo ar kitų kosminių šiukšlių nuolaužos.

Liudininkai iš viso Britų salyno skambino ir pranešinėjo apie iš dangaus krintančias oranžines ugnis, kurios skliautu judėjo sinchroniškai. Liepsnojančios nuolaužos skriejo gana žemai virš horizonto ir gerokai lėčiau nei juda krintantys meteoritai. Kai kuriems stebėjusiems reginį vaizdas priminė kadrus iš fantastinio filmo „Nepriklausomybės diena“. Ugninių kūnų vėrinys naktiniame danguje buvo matomas apie pusę minutės.

„Sunku pasakyti, kas tai buvo iš tiesų, tiksliau, kas tai sukėlė, – BBC aiškino Džodrelo pakrantės observatorijos direktorius, dr. Timas O‘Brienas. – Galėjo būti, kad žmonės matė į atmosferą įskriejusį kosminį akmenį, gali būti, jog ten buvo kosminės šiukšlės, kurios yra žmogiškosios veiklos orbitoje pasekmė. Objektas skriejo maždaug 120–130 km aukštyje, jo judėjimo greitis – mažiausiai apie 29 tūkst. kilometrų per valandą.“

„Vargu, ar tai galėjo būti meteorai, – abejoja Šiaurės Airijoje veikiančio Armago planetariumo darbuotojas Colinas Johnstonas. – Nors rugsėjo naktiniame danguje turėjo nulyti keletas labai menkų meteorų lietų, jie turėjo būti tokie blausūs, jog mažai kas juos būtų pastebėjęs. O šį reiškinį matė labai daug žmonių. Manau, kad šis reginys su meteorų lietumis nesusijęs. Tai kažkas, kas įvyko netikėtai. Galbūt kažkokios kosminės šiukšlės pasiekė žemesnius atmosferos sluoksnius – Saulės sistemoje jos klaidžioja milijardus metų. Arba žūti ugnyje „apsisprendė“ kuris nors iš orbitoje ilgai tarnavusių dirbtinių palydovų.“

Siūlome pasižiūrėti reportažą:

VIDEO: "Fireball" Over UK September 21 2012

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT