Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulės žybsnis sutrikdė radijo ryšį

Saulė
Kadras iš vaizdo įrašo / Saulė
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Antradienio paryčiais Lietuvos laiku Saulėje įvyko galingas elektromagnetinis žybsnis, kurio sukelta geomagnetinė audra Žemėje trumpam buvo nutraukusi radijo ryšį, informuoja Space.com.

Žybsnis tvykstelėjo Saulės dėmėje „AR 11598“, o intensyvumo piką pasiekė spalio 23 d. 6.22 val. ryto Lietuvos laiku, tvirtina Saulės aktyvumo observatorijos (SDO) teleskopu mūsų šviesulį nuolatos stebintys NASA mokslininkai. Žybsnis įvertintas X 1,8 galingumu, taigi jis yra priskiriamas galingiausių žybsnių kategorijai. Galingiausi žybsniai priskiriami X kategorijai, vidutinio galingumo – M, mažiau galingi – C.

Ta pati Saulės dėmė prieš porą dienų iš Žemės dar buvo nematoma, o tuo metu generavo tris galingus žybsnius, kurie nebuvo nukreipti į Žemę ir mūsų planetos nekliudė.

„Tai reiškia, kad netrukus iš šio Saulės regiono galime sulaukti daugiau žybsnių, – Spaceweather.com rašo astronomas Tony Phillipsas. – Jei jie įvyks artimiausiomis dienomis, kai Saulės dėmė bus atgręžta tiesiai į Žemę, energingosios dalelės skries tiesiai į mūsų planetą.“

Antradienio žybsnį užfiksavo SDO kameros. Tai buvo trumpalaikis žybsnis, kuris dar vadinamas impulsyviuoju žybsniu.

„Impulsyvieji žybsniai paprastai rimtos geomagnetinės grėsmės nekelia, be to, kol kas ši dėmė yra ir keletą artimiausių dienų nebus atgręžta tiesiai į Žemę, – rašoma JAV Kosminių orų prognozės centro pranešime. – Vis dėlto šios dėmės aktyvumas gali būti grėsmingas.“

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT