Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 16:31

Aligatoriaus viduje rasti žmogaus palaikai – kaip dažnai pasitaiko tokių išpuolių?

Aligatorius
123RF.com nuotr. / Aligatorius
Naujienų pranešimuose teigiama, kad Luizianoje vyrą nužudė didžiulis aligatorius.

JAV Žuvų ir laukinės gamtos tarnybos bei Luizianos laukinės gamtos ir žuvininkystės departamento pareigūnai neseniai sugavo aligatorių, netoli tos vietos, kur rugpjūčio 30 d. dingo 71-erių vyras. Pranešime rašoma, kad 3,7 m ir 229 kg aligatoriaus skrandyje buvo rasti žmogaus palaikai.

Kaip dažnai pasitaiko tokių tragiškų aligatorių išpuolių?

„Žmonės nuo aligatorių užpuolimų žūsta itin retai“, – sakė Šiaurės Floridos universiteto biologijos docentas Adamas Rosenblattas, tyrinėjantis, kaip aligatoriai reaguoja į besikeičiančią aplinką.

Remiantis Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 1999-2019 m. JAV pietryčiuose aligatoriai nužudė 10 žmonių. Per tą patį laikotarpį ir toje pačioje teritorijoje beveik penkis kartus daugiau žmonių nužudė šunys ir beveik 12 kartų daugiau žmonių žuvo nuo žaibo, sakė jis.

„Daug žmonių ir aligatorių konfliktų įvyksta, kai aligatoriai tyčia ir netyčia būna išprovokuoti arba kai aligatoriai taikosi į žmonių naminius gyvūnus“, – sakė A.Rosenblattas „Live Science“. Išalkę aligatoriai gali pulti žmones, tačiau tokios situacijos „pasitaiko rečiau“, sakė jis.

Floridos universiteto duomenimis, visame pasaulyje aligatoriai sukelia mažiau nei 6 proc. mirtinų krokodilų grupės (kuriai priklauso krokodilai, aligatoriai, kaimanai ir garialai) gyvūnų užpuolimų. Apie 4 proc. aligatorių išpuolių prieš žmones JAV baigėsi mirtimi.

Nors ir retai, kartais pasitaiko mirtinų aligatorių išpuolių, žmonės gali sumažinti tokių konfliktų tikimybę, jei pamatę aligatorius nesiartins prie jų, vedžios naminius gyvūnus atokiau nuo ežerų ir tvenkinių, vengs maudytis tose vietose, kuriose, kaip žinoma, yra aligatorių, ypač naktį, ir niekada jų nešers, sakė A.Rosenblattas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT