Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrastas naujas virusas, kurį nešioja pusė žmonijos

Laboratorijoje
123rf nuotr. / Laboratorijoje
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mokslininkai atrado anksčiau nežinomą virusą, kuris gyvena daugiau nei pusės pasaulio gyventojų žarnyne. Pirmą kartą virusas pastebėtas kompiuterio simuliacijoje, o vėliau paaiškėjo, kad jį nešioja daugiau nei pusė žmonių, kuriems buvo atlikti tyrimai.

Naujasis virusas – „crAssphage“ užkrečia vienas iš labiausiai paplitusių žarnyno bakterijų – bakteroidetes ir gali sukelti su nutukimu bei cukriniu diabetu susijusių problemų.

Šis atradimas įvyko visiškai atsitiktinai. San Diego valstybinio universiteto bioinformatikos profesorius Robertas Edwardsas analizavo ankstesnius žarnyne gyvenančių virusų tyrimų rezultatus, kuomet pasirodė, jog čia slypi ir „crAssphage“.

Kai R.Edwardsas su kolegomis sulygino šį atradimą su išsamiu žinomų virusų sąrašu duomenų bazėje, jiems nepavyko rasti atitikmens.

Šių tyrimų metu buvo panaudoti 12 skirtingų asmenų išmatų mėginiai. Jose mokslininkai pastebėjo tam tikrą pasikartojančią virusinės DNR grupę.

Kai R.Edwardsas su kolegomis sulygino šį atradimą su išsamiu žinomų virusų sąrašu duomenų bazėje, jiems nepavyko rasti atitikmens.

Galiausiai įsitikinta, kad tai yra naujas virusas. Jį San Diego universiteto komanda pavadino programinės įrangos, kurios dėka ir buvo padarytas šis atradimas vardu – „crAssphage“.

Mokslininkai pasiryžo įrodyti, kad virusinė DNR, kurią jie atrado savo kompiuteriniame modelyje, iš tiesų egzistuoja gamtoje. Mokslininkai pasitelkė virusologo Johno Mokili'o naudojamą techniką, vadinamą DNR amplifikacija, ir išskyrė originalius viruso pavyzdžius iš pirminių mėginių.

„Paaiškėjo, kad pusė atrinktų žmonių iš įvairių šalių jį turėjo savo žarnyne ir apie tai nieko nežinojo. Kadangi jis toks paplitęs, tai reiškia, jog tikriausiai šis virusas nėra labai jaunas“, – atskleidžia Robertas Edwardsas.

Kol kas apie atrastą virusą turima mažai duomenų. Aišku tik tai, kad jo nerasta kūdikių išmatose, o tai reiškia, jog „crAssphage“ negali perduoti motina – jis yra pasigaunamas vaikystėje.

Šis virusas yra sunkiai išskiriamas, tačiau mokslininkai tiki, kad, pavykus tai padaryti, atsivertų visiškai naujos galimybės kovojant su tokiomis ligomis, kaip nutukimas, diabetas ar gastroenterologiniai sutrikimai. Dar daugiau, perpratus manipuliacijos užkrėstomis bakterijomis principus, būtų žengtas tvirtas žingsnis personalizuotos medicinos srityje.

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT