Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 29d. 11:47

Jūroje šalia Jungtinės Karalystės išdygs milžiniškos galios vėjo jėgainių parkas

Jungtinė Karalystė pagal vėjo jėgainių generuojamą energiją pirmauja pasaulyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jungtinė Karalystė pagal vėjo jėgainių generuojamą energiją pirmauja pasaulyje

Jungtinę Karalystę (JK) supančiuose vandenyse jau kuris laikas įgyvendinami vieni ambicingiausių atsinaujinančios energetikos projektų pasaulyje. Nuolat dygsta vienas už kitą didesni jūrinių vėjo jėgainių parkai, bet naujasis „Dogger Bank“ parkas bus pats didžiausias pasaulyje.

Jungtinėje Karalystėje įspūdingais tempais vystosi jūrinė vėjo energetika ir štai 2008-aisiais buvo įrengta 500 MW galios jūrinių vėjo jėgainių parkas – „Greater Gabbard“.

Tąkart parką sudarė 140 vėjo jėgainių ir tuo metu tai buvo didžiausias toks vėjo jėgainių parkas pasaulyje.

Bet jau 2013-aisiais buvo įrengtas „London Array“ su 175 vėjo jėgainėmis bei 630 MW ir tapo didžiausiu jūrinių vėjo jėgainių parku pasaulyje.

Jau po penkerių metų – 2018-aisiais – rekordas dar kartą krito, įrengus 659 MW galios „Walney“ parką su 189 jėgainėmis.

Šiuo metu įgyvendinamas „Hornsea Project One“, o po poros metų planuojamos ir „Hornsea Project Two“ vėjo jėgainių parko statybos. Vėliau ir „Hornsea Project Three“.

Planuojama, kad bus pastatytos 174 vėjo jėgainės, kurių kiekvienos galia sieks 7 MW, o bendras parko galingumas bus 1,2 GW.

Ir panašu, kad JK net neketina ties tuo sustoti. Netgi dar daugiau. Prieš naująjį „Dogger Bank“ vėjo jėgainių parką, kurio suminė galia sieks 3,6 GW, kiti parkai atrodys, kaip nykštukai.

Iš tikrųjų, tai bendras energetikos kompanijų „SSE Renewables“ ir „Equinor“ projektas susidarys iš trijų Šiaurės jūroje įrengtų parkų, kurių kiekvieno galia sieks po 1,2 GW.

Pasiekti tokius įspūdingus galios rodiklius padės galingiausia vėjo turbina pasaulyje – „Haliade-X“. Ji yra 260 metrų aukščio ir turi tris 107 metrų ilgio mentes. Tai yra pačios ilgiausios jūrinės vėjo jėgainės mentės pasaulyje.

Gamintojo nuotr./„Haliade-X“ aukščiu nedaug atsilieka nuo Eifelio bokšto
Gamintojo nuotr./„Haliade-X“ aukščiu nedaug atsilieka nuo Eifelio bokšto

„SSE Renewables“ teigia, kad per metus šios vėjo jėgainės energija aprūpins 4,5 mln. namų ir patenkins 5 proc. Jungtinės Karalystės metinio elektros poreikio.

Šiuo metu jau yra prasidėję pirmieji statybos darbai ir tikimasi, kad projektas bus įgyvendintas 2022-aisiais, o jau 2023-aisiais bus pradėta gaminti elektros energija.

„Dogger Bank“ vėjo jėgainių parkai vaidins svarbų vaidmenį, JK siekiant įgyvendinti nulinius emisijų tikslus“, – teigia „Dogger Bank“ generalinis direktorius Steve’as Wilsonas.

VIDEO: World’s Largest Offshore Wind Turbine | Haliade-X | GE Renewable Energy

Verta pažymėti, kad JK ir bendrai Europoje labai greitai auga jūrinių vėjo jėgainių skaičius ir jų bendra galia.

Remiantis „WindEurope“ ataskaita, 2018-aisiais Europoje prie elektros tinklo papildomai buvo prijungtos 409 naujos jūrinės vėjo jėgainės iš 18-os įgyvendintų projektų ir dabar bendra visų jūrinių vėjo jėgainių galia Europoje siekia 18 499 MW.

Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT