Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip vienu rankos kyštelėjimu stiklainį šilto skysčio paversti ledu?

Ranka stiklainyje acetato trihidrato
Youtube nuotr. / Ranka stiklainyje acetato trihidrato
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Vaizdas išties toks, kad gali atvipti žandikaulis: eksperimento autorius į vandens sklidiną stiklainį įmerkia ranką, ir vanduo staiga pradeda ledėti. Ledu apauga visa plaštaka. Įdomiausia tai, kad stiklainis sklidinas šilto skysčio! Visa tai – karštojo ledo fokusai.

Viskas labai paprasta. Stiklainį reikia pripilti lydyto natrio acetato. O tada beveik pakaks į jį įmerkti ranką – ir skystis tiesiog beregint pradės ledėti. Įdomu tai, kad ledas nėra šaltas – jis maloniai šiltas. Kelios akimirkos, ir visas skystis ąsotyje virsta ledu. Tiesa, baimintis nereikia – ranka neliks įkalinta lede, mat šis tebėra šiltas, o savo konsistencija primena ledus.

Triuko paslaptis ta, kad įmerkus ranką formuojasi visai ne vandens ledas, o substancija, pavadinimu natrio acetato trihidratas. Prieš tai kietas natrio acetatas buvo išlydytas ir stipriai atšaldytas iki temperatūros, kuri yra žemesnė nei jo lydymosi taškas. Į tokios būsenos skystį įmerkus kietos būsenos natrio acetato kristalų (arba jais apkibusią plaštaką), kristalizuotis pradeda visas skysto būvio natrio acetatas. 
 

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT