Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 1d. 14:42

Klimato atšilimas: padariniai bus ne pavojingi, o katastrofiški

Klimato atšilimas
123rf.com nuotr. / Klimato atšilimas

Klimato pokyčiai gali būti dar drastiškesni, nei manyta iki šiol. Naujas tyrimas rodo, kad iki 2100-ųjų vidutinė temperatūra pasaulyje gali pakilti net 4 laipsniais pagal Celsijų.

Žurnale „Nature“ publikuojamas tyrimas naujai įvertina debesų reikšmę planetai, rašo „The Guardian“. Mokslininkai nustatė, kad šylant planetai susiformuoja mažiau Saulės spindulius atspindinčių debesų. Dėl to temperatūra dar labiau didėja, ir taip atsiranda užburtas ratas.

Tie, atrodytų, vos 4 laipsnių pagal Celsijų padariniai gali būti katastrofiški. Jie ne tik tirpdys ledynus ir taip kels vandens lygį, tačiau dėl šylančios planetos iškeros ir badas, skurdas, ligos, prasidės karai, teigia mokslininkai.

4 laipsnių prognozė – itin prasta. Laikoma, kad pavojinga riba yra jau ir 2 laipsnių pagal Celsijų atšilimas.

Tų, atrodytų, vos 4 laipsnių pagal Celsijų padariniai gali būti katastrofiški. Tai ne tik tirpdys ledynus, tačiau dėl šylančios planetos iškeros ir badas, skurdas, ligos, prasidės karai, teigia mokslininkai.

„4 laipsniai būtų katastrofiška, o ne tik pavojinga, – įsitikinęs tyrimui vadovavęs Stevenas Sherwoodas. – Pavyzdžiui, toks pokytis gyvenimą paverstų labai sunkiu arba išvis neįmanoma didžiojoje dalyje tropikų ir garantuotų, kad ilgainiui ištirptų visas Grenlandijos ir didelė dalis Antarktidos ledo.“

Gruodžio pradžioje paskelbtuose kito tyrimo rezultatuose įspėjama, kad klimato atšilimas yra didelis pavojus Žemei, kadangi didžiausioms grėsmėms žmonija net nėra pasiruošusi.

Rugsėjo mėnesį tarptautinė Klimato kaitos grupė paskelbė, kad itin tikėtina, jog žmogaus veikla yra pagrindinė visuotinio atšilimo priežastis.

„Jeigu tai nėra pavojaus signalas, tuomet nežinau, kas juo turėtų būti. Jeigu yra problema, kuri reikalauja glaudesnio bendradarbiavimo, diplomatijos ir bendro darbo – tai yra klimato atšilimas“, – tuomet sakė JAV sekretorius Johnas Kerry.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT