Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Mokslininkai rado būdą, kaip žinias „įkelti“ į smegenis

Žinių įdiegimui tiesiai į smegenis, visai kaip fantastiniame filme „Matrica“, greitai gali prireikti ne ką daugiau pastangų nei miegui, mano mokslininkai. Tyrėjai teigia išvystę simuliatorių, kuris gali tiekti informaciją tiesiai į žmogaus smegenis ir tokiu būdu mokyti naujų įgūdžių kur kas greičiau, nei žmonės to išmoktų realiame gyvenime.
Žmogaus smegenys
Žmogaus smegenys / Scanpix nuotr.

Mokslininkai mano, kad jų technologija gali būti pirmas žingsnis kuriant pažangią programinę įrangą, kuri „Matricos“ tipo mokymąsi pavers realybe, rašo „The Telegraph“.

Filme „Matrica“ pagrindinis veikėjas „Neo“ išmoksta kung fu per keletą sekundžių, kai informaciją „įkeliama“ tiesiai į jo smegenis.

Mokslininkai teigia, kad dalyviai, kurių smegenys buvo paveiktos uždėjus elektrodų kepures, informaciją įsiminė 33 proc. geriau, nei placebo grupė.

Kaifornijoje įsikūrusios Hugheso tyrimų laboratorijos (HRL) mokslininkai sako radę būdą, kaip pagreitinti mokymąsi, tik gerokai mažesniu masteliu nei filme.

Jie tyrinėjo patyrusio piloto smegenų siunčiamus signalus, tuomet perdavė duomenis naujiems mokiniams,  kurie mokėsi pilotuoti lėktuvą realiame skrydžių simuliatoriuje.

Mokslininkai teigia, kad dalyviai, kurių smegenys buvo paveiktos uždėjus elektrodų kepures, informaciją įsiminė 33 proc. geriau nei placebo grupė.

„Mūsų smegenų simuliavimo sistema yra viena pirmųjų tokio tipo sistemų , – aiškino daktaras Matthew Phillipsas. – Tai skamba tarsi fantastika, tačiau sistemos metodas paremtas moksliniais pagrindais.“

„Specifinė užduotis, kurią mes tyrinėjome, buvo orlaivio pilotavimas. Jam reikia pažintinių ir motorinių funkcijų sinergijos, – pasakojo mokslininkas. – Kai išmokstate kažką naujo, smegenys pasikeičia fiziškai. Yra sudaromos ir sustiprinamos jungtys. Pasirodo, kad tam tikros smegenų funkcijos, kaip kalba ar atmintis, yra atsidūrusios konkrečiuose smegenų regionuose ir yra maždaug mažojo piršto dydžio.“

Anot mokslininko, ateityje smegenų simuliacija gali tapti įprastine mokantis vairuoti ar atlikti kitas užduotis.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius