Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai ramina: mažojo ledynmečio po 15 metų greičiausiai nebus

Saulės žybsnis (2012 m. rugpjūčio 31 d.)
NASA/SDO nuotr. / Saulės žybsnis (asociatyvi nuotr.)
Šaltinis: 15min
2
A A

Šią savaitę užsienio naujienų tinklalapiuose buvo gausiai cituojama matematikos profesorės Valentinos Žarkovos iš Šiaurės Kolumbijos universiteto daryta prezentacija, kurioje, remiantis naujausiu Saulės aktyvumo ciklų modeliu, teigta, kad nuo 2030 m. Žemę užklups mažasis ledynmetis. Vis dėlto kai kurie kiti mokslininkai aiškina, kad tai mažai tikėtina.

„Saulės aktyvumo pokyčiai turi labai nedidelį poveikį globaliniam atšilimui ar atšalimui – žmonių indėlis į anglies dioksido kiekio augimą mūsų atmosferoje gerokai nustelbia Saulės įtaką temperatūrai“, – Sciencealert.com sakė JAV astronomas Philas Plaitas.

Taip pat skaitykite: Naujas Saulės aktyvumo ciklų modelis rodo – po 15 metų Žemės laukia mažasis ledynmetis

V.Žarkovos modelis rėmėsi prielaida, kad nuo 2030 m. magnetinė energija iš Saulės mažės 60 proc., o dėl to mažės ir temperatūra dviejų ciklų metu – vienas jų vadinsis Ciklas 25 ir piką pasieks 2022 m., o kitas – Ciklas 26 (tęsis 2030 m. – 2040 m.).

„26-ame cikle dvi magnetinės bangos tiksliai slopina viena kitą, pasiekdamos piką tuo pat metu, tačiau skirtinguose Saulės pusrutuliuose. Jų sąveika bus griaunanti, arba jie beveik nutrauks vienas kitą. Mes spėjame kad tai prives prie užsitęsusio Saulės dėmių minimumo“, – aiškino V.Žarkova.

Vis dėlto P.Plaitas teigia, kad magnetinio Saulės aktyvumo sumažėjimas turės minimalų poveikį skleidžiamai šilumai.

„Buvo atliktas tyrimas, kurio metu analizuota, kas nutiks jei Saulės aktyvumas bus silpnas, ir buvo padarytos išvados, kad poveikis bus kuklus – globalinio atšalimo nebus. Tiesą sakant, jau pirmoji tyrimo eilutė skamba taip: kiekvienas šilumos vidurkio sumažėjimas dėl Saulės aktyvumo poveikio bus tik maža dalis projektuojamo antropogeninio atšilimo“, – Slate.com aiškino P.Plaitas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT