Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Mokslininkai sukūrė bateriją iš skysto metalo

Amerikiečių mokslininkai sukūrė bateriją, kurios elektrodus sudaro skystas metalas. Išradimas leidžia tikėtis, kad naujo tipo baterijos taps žaliosios energetikos pagrindu. Apie savo tyrimo rezultatus autoriai papasakojo žurnale „Nature“.
Elementas
Elementas / Gottabemobile.com nuotr.

Naujoje baterijoje du skystų elektrodų sluoksniai, atskirti skysto elektrolito sluoksniu. Metalai ir elektrolitas naujame akumuliatoriuje turi skirtingą tankį, tačiau neleidžia jiems judėti.

Anksčiau mokslininkai viršutinį elektrodą gamindavo iš skysto magnio, apatinį – stibio, tuo tarpu elektrolito sluoksnis – iš fiziologinio druskos tirpalo. Tačiau toks įrenginys savo funkcijas galėjo atlikti tik esant maždaug 700°C temperatūrai.

Norėdami sumažinti darbinę temperatūrą, mokslininkai nusprendė pakeisti magnį ličiu, o vietoje stibio naudoti jo lydinį su švinu. Litis lydosi maždaug 170°C temperatūroje.

Mokslininkams pavyko atrasti tokį stibio lydinį, kuris 327°C temperatūroje išlieka skystas, o kartu užtikrina aukštą potencialų skirtumą tarp elektrodų.

Vienas iš skystų baterijų privalumų, anot mokslininkų, yra aukštas ilgaamžiškumo rodiklis: skysti elektrodai naujuose akumuliatoriuose nesuirs dėl labai didelio įkrovimo ir iškrovimo ciklų skaičiaus.

Eksperimento autorių teigimu, net ir po 10 metų kasdienio naudojimo baterija turėtų išsaugoti apie 85 proc. savo pirminės talpos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius