Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 12:19

Pirmą tamsoje šviečiantį augalą jau galite turėti ir savo namuose

Naktį šviečiantis augalas
Bioglow nuotr. / Naktį šviečiantis augalas

Nuo šiol žmonės, norėdami namuose sukurti romantišką atmosferą, galės ne tik užsidegti žvakes, bet ir naudoti visuomet švytinčius genetiškai modifikuotus augalus.

Šviesą gaminantys augalai pavadinimu „Starlight Avatar“ buvo išrasti JAV bioinžinierių. Jie sujungė vazoninio augalo ir bioluminescencinės bakterijos genus, kad sukurtų pirmąjį sodinuką, kuris tamsoje būtų naudojamas kaip lempa.

Šiam išradimui panaudotas įprastinis vazoninis augalas – kvapusis tabakas (lot. Nicotiana alata). Inovacijų kompanija „Bioglow“ aukcione jau pardavinėja pirmą švytinčių sodinukų partiją bei pateikė papildomą jų užsakymą.

Šviečiančių gyvų organizmų reiškinys yra vadinamas bioliuminescencija. Jų gamtoje randama virš dvidešimt skirtingų rūšių, kaip antai: šviečiantys kirminai, trumpauodegiai kalmarai, giliavandenis jūrų velnias, bakterijos ir kt.

Šie autoluminescenciniai sodinukai buvo sukurti pritaikant jūros bakterijų šviesos skleidimo būdą augalo chloroplastams. „Bioglow“ teigia, kad jos augalai švyti panašiai kaip jonvabaliai. Jų ląstelėse užkoduotas šviesos spinduliavimo „mechanizmas“ skleidžia nuolatinę matomą šviesą viso gyvenimo ciklo (2-3 mėnesius) metu.

„Bioglow“ įkūrėjui, bioinžinieriui daktarui Alexanderiui Krichevskiui prireikė keleto metų, kol šis sukūrė galutinį prototipą, tačiau jau pirmieji bandymai parodė, kad augalai turi galimybę skleisti šviesą.

Mokslininkai jau 30 metų bando išrasti šviesą skleidžiančius augalus, tačiau A. Krichevskio kūrinys pirmasis nėra nudažytas dažais ir nesiremia ultravioletinės šviesos sukeltu laikinu spinduliavimu. Maža to, jo kūrinys, bendradarbiaujant su „Bioglow“ kompanija, jau dabar atveria žmonijai galimybes į švaresnę, tvaresnę ir visiems įperkamą šviesos alternatyvą.

Technologijos.lt
Temos: 2 Tabakas Augalai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT