Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 14d. 22:50

Rastas kaulas buvo arklio ar mamuto bus nustatyta po metų

Kaulas
Pajūrio regioninio parko nuotr. / Kaulas

Prieš mėnesį prie Olando Kepurės Karklėje buvo rastas tamsios spalvos apie 30 centimetrų ilgio kaulas. Manoma, kad radinys gali būti laukinio arklio ar net mamuto.

Paklausus kaulą tiriančio Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo, zooarcheologo prof. dr. Lino Daugnoros, ar jau yra žinoma daugiau faktų apie šį neeilinį radinį, profesorius nedaugžodžiavo.

„Nereikia manyti, kad tokie tyrimai yra atliekami per savaitę ar mėnesį. Reikės 1-1,5 metų, kad galėtumėme padaryti tai, ką mes, mokslininkai, įsivaizduojame.“

L.Daugnora akcentavo, kad tokiems tyrimams reikia pinigų, tačiau jų niekas neduoda, tenka patiems ieškoti. Anot mokslininko, šiuo metu aktyviai analizuojama įvairi mokslinė literatūra.

„Kai kas jau yra žinoma, kai kas jau yra sugalvota, kai ką bus galima padaryti ir greičiau, bet nesinori dar apie tai garsiai kalbėti. Šiuo metu nieko daugiau pasakyti negaliu“, - slapukavo pašnekovas.

Profesorius pabrėžė, kad jam kur kas svarbiau kalbėti apie tikslius duomenis tokiomis aplinkybėmis, o ne svarstyti galimus variantus teoriniu lygmeniu.

„Kai tyrimai jau bus atlikti, visuomenė tikrai sužinos jų rezultatus. Bet dar kartą kartoju,- tai įvyks dar negreitai.“

Anot Pajūrio regioninio parko atstovų, gali būti, kad kaulas yra net kelių tūkstančių metų senumo. Tačiau, pasak jų, be atlikto tikslaus radiokarboninio tyrimo tokių hipotezių patvirtinti dar negalima.

Vakarų ekspresas
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT