-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusiškos propagandos galia: kodėl „Pfizer“, „Moderna“ ir „Astra Zeneca“ vakcinos tokios blogos, o „Sputnik“ – tokia gera

JAV leidinys „The Wall Street Journal“, remdamasis citatomis pareigūno, dirbančio JAV Valstybės departamento Pasaulinės sąveikos centre, nurodė, kad melagingą ar klaidinančią informaciją apie vakarietiškas vakcinas nuo koronaviruso skleidžia keturi interneto leidiniai, tiesiogiai susiję su Rusijos žvalgybos agentūromis.
Vakcinos nuo COVID-19
Vakcinos nuo COVID-19 / „Scanpix“ nuotr.

Pačios savaime tos svetainės – „New Eastern Outlook“, „Oriental Review“, „News Front“ ir „Rebel Inside“ – daug nuolatinių lankytojų nepritraukia, tačiau jose paskelbtas idėjas lengvai perima kiti ne itin patikimas žinias skleidžiantys tarptautiniai kanalai ir tokiu būdu pasiekiamas pakankamai stiprus poveikis visuomenei.

Šiose svetainėse pabrėžiamas dėmesys „Pfizer“ ir kitų vakarietiškų įmonių sukurtų vakcinų nuo koronaviruso nepageidaujamiems poveikiams, skleidžiamos abejonės tų vakcinų efektyvumu ar pernelyg skubotu jų išstūmimu į rinką kažkokiu būdu apeinant valstybinio naujų vaistų patvirtinimo procedūras.

Įprastai tose svetainėse skelbiamos žinutės pagrindžiamos tikromis ataskaitomis apie retus nepageidaujamus tų vakcinų poveikius, tačiau nepateikiamas kontekstas – kad daugumai žmonių vakcinos būna saugios. „Rusijos žvalgybos agentūroms tenka tiesioginė atsakomybė už šių keturių platformų naudojimą propagandos ir melo skleidimui“, – sakė JAV Valstybės departamento atstovas.

Maža to, Rusija vykdo ne tik vakarietiškų vakcinų diskreditavimo kampaniją – Rusijos valstybinė žiniasklaida ir „Twitter“ paskyros, siejamos su Rusijos vyriausybe, taip pat bando reklamuoti Rusijoje sukurtą vakciną „Sputnik V“.

Kremliaus atstovas spaudai „Wall Street Journal“ žurnalistams neigė, kad tai yra Rusijos darbas.

Lapkritį Rusijoje buvo paskelbta, kad „Sputnik V“ vakcinos efektyvumas yra 90 procentų, tačiau kritikai nurodė, kad klinikinių tyrimų apimtis yra per maža. Bet praėjusį mėnesį recenzuojamas mokslo žurnalas „The Lancet“ publikavo didelės apimties klinikinio tyrimo ataskaitą, kurioje pateikiami įrodymai, kad „Sputnik V“ yra saugi vakcina, kurios efektyvumo lygis siekia 91 procentą. Naujienų agentūra AP nurodė, kad iki vasario 4 dienos buvo vakcinuoti 4 mln. Rusijos gyventojų – tik 3 procentai visos populiacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius