Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet žmonija pasiekė rekordą, kurio geriau nebūtų

Klimato atšilimas
123rf.com nuotr. / Klimato atšilimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (JAV) duomenimis, pirmųjų dešimties šių metų mėnesių vidutinė temperatūra buvo karščiausia nuo 1880-ųjų – nuo to laiko, kai šie duomenys buvo pradėti registruoti. Toks temperatūros kilimas ilgainiui gali turėti katastrofiškų padarinių, rašo CNN.

Per pirmuosius dešimtį šių metų mėnesių vidutinė temperatūra Žemėje pakilo 0,68 laipsnio Celsijaus. Žiūrint vien tik pagal sausumos temperatūrą, šįmet ji buvo ketvirta didžiausia nuo duomenų registravimo pradžios, o vandenynų paviršiaus temperatūra ir bendra vandenynų bei sausumos temperatūra buvo didžiausia per daugiau nei šimtą metų.

NOAA /JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos duomenys apie karščiausius metus
NOAA /JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos duomenys apie praėjusių metų temperatūrą

Šis iš pirmo žvilgsnio nežymus temperatūros padidėjimas ilgainiui gali turėti gerokai pražūtingesnių padarinių: dar padidėjus temperatūrai kils jūros lygis, greičiau tirps ledynai, kai kuriose Žemės vietose prasidės audros.

Kai kuriems miestams ir valstybėms, tarp jų Šanchajui (Kinija), Bangladešui ir Majamiui (JAV) didėjantis jūros lygis kelia ypatingą grėsmę. Manoma, kad per artimiausius kelis šimtmečius jūros lygis gali padidėti nuo maždaug 5,5 iki 9 metrų, o pakrantėse esantys miestai gali būti užtvindyti.

Be to, klimato kaita kalta dėl 7,1 proc. gyvūnų populiacijos sumažėjimo. Kai kuri gyvūnų, tokių kaip poliarinės meškos, populiacija, kylant temperatūrai ir toliau mažės ir šių gyvūnų rūšys gali visiškai išnykti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT