Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Technologijų galia: daugiau nei 37 000 žmonių jau tapo šimtmečio signatarais

Prieš kiek daugiau nei mėnesį pristatytas Signato šriftas, atkurtas skaitmenizavus Nepriklausomybės Akto rankraštį. Jis buvo demonstruojamas „Robotiadoje“, autoriai kvietė ne tik parsisiųsti ir naudoti patį šriftą, bet ir tapti šių laikų signatarais. Kovo 11-oji buvo paskutinė diena projekto puslapyje pasirašyti deklaraciją, ir taip savo pavardę įamžinti rekordinėje knygoje.
Technologijų galia: daugiau nei 37 000 žmonių jau tapo šimtmečio signatarais
Technologijų galia: daugiau nei 37 000 žmonių jau tapo šimtmečio signatarais

Nuo projekto pristatymo praėjus kiek mažiau nei mėnesiui, Lietuva jau yra tapusi daugiausiai signatarų turinčia šalimi – Signato.lt puslapyje jau pasirašė daugiau nei 37 000 žmonių. Taip pat šių laikų garbės signatarais tapo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Prezidentas Valdas Adamkus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, profesorius Liudas Mažylis ir kiti žinomi bei Lietuvai nusipelnę žmonės.

Idėjos autoriai dizaino agentūros FOLK atstovai sako, jog aplinkos dėmesys jų iniciatyvai pranoko visus lūkesčius bei labai džiaugiasi, jog gavo galimybę šriftą
pristatyti žmonėms gyvai.

„Didžiulis susidomėjimas šiuo šriftu yra geriausias mūsų darbo ir skirtų jėgų įvertinimas. Tikrasis suvokimas dėl projekto prasmės atėjo dalyvaujant Vilniaus Knygų mugėje bei Robotiadoje, kur gyvai demonstravome šrifto galimybes. Dauguma žmonių jau sakė girdėję apie Signato, jie dėkojo, papildomai domėjosi, pasakojo, kur naudoja šriftą bei pašė įamžinti šriftu jiems brangiausius žmones“, – sakė FOLK kūrybos vadovas Ignas Kozlovas bei pridūrė, jog labai džiaugiasi matydamas, įvairaus amžiaus žmonių naudojasi šriftu.

Kitas projekto etapas bus rekordinė knyga. Specialiai suprogramuoto roboto pagalba visų Signato.lt pasirašiusių žmonių parašai plunksna bus išrašyti vienetinėje knygoje.

Autoriai sako, jog pasibaigus pasirašymams ateis sudėtingasis įgyvendinimo etapas – visų pirma reikės peržiūrėti daugiau nei 37 000 parašų, juos suredaguoti, suskirstyti, o tada pradėti išrašinėti. Dabartiniais skaičiavimais, tai užtruks apie 4 mėnesius, robotui rašant kasdien darbo valandomis. Autoriai labai tikisi, jog pavyks šią unikalią knygą išleisti iki metų pabaigos bei primena, jog šrifto parsisiuntimo galimybė ir toliau svetainėje išliks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius