Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 10d. 00:27 , atnaujinta: 2017 rugsėjo 10d. 13:03

Uragano Irma galybė: vandenį iš pakrančių siurbia į save

Uragano Irma galybė: vandenį iš pakrančių siurbia į save
Stop kadrai / Uragano Irma galybė: vandenį iš pakrančių siurbia į save

Yra dalykų, apie kuriuos meteorologai skaito tik vadovėliuose, tačiau retai kada pamato realybėje. Floridos link artėjantis uraganas Irma šeštadienį pademonstravo savo galybę ir neįprastą reiškinį – jis tiesiogine to žodžio prasme išsiurbė vandenį iš pakrančių, „The Washington Post“ rašo mokslininkė Angela Fritz.

„Twitter“ tinkle buvo pasidalinta vaizdo įrašu, kuris atrodo neįtikėtinas. „Netikiu... Tai yra Long Ailendas, Bahamos, ir čia dingęs vandenyno vanduo!“, – parašė moteris.

A.Fritz aiškina, kad uraganas Irma yra toks stiprus, o jo slėgis toks žemas, kad jis į savo centrą siurbia vandenį iš aplinkinių vietovių. Vėjas yra toks galingas, kad jis pučia vandenį atgal į vandenyną.

Taip pat tai gali būti pasekmė to, kad audros centre, kur slėgis yra ypatingai mažas, vanduo yra traukiamas aukštyn. Žemas slėgis yra tarsi siurbimo mechanizmas – jis traukia orą, o kai yra itin žemas, sugeba netgi pakeisti vandenyno ribas. Audrai traukiant į savo centrą vandenį, jis yra ištraukiamas iš pakrančių.

Mokslininkė taip pat ramina, kad tai tikrai nėra cunamio ženklas. Vanduo sugrįš į Long Ailendą, ir tikriausiai tai nevyks su didele jėga.

Vietos gyventojai kiek nusiraminti galėjo jau sekmadienį – vanduo į pakrantę grįžo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT