Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Viduryje Tuniso dykumos dėl nežinomų priežasčių atsirado ežeras

Sibire dėl iki galo nepaaiškintų priežasčių atsiranda mistinės skylės, o Tunise vyksta kiek kitokio tipo reiškiniai – lyg iš niekur viduryje karštos sausringos vasaros atsirado ežeras.
Iki šiol niekas negali paaiškinti, kaip viduryje dykumos atsirado ežeras
Iki šiol niekas negali paaiškinti, kaip viduryje dykumos atsirado ežeras / Tunisia Daily nuotr.
Temos: 3 Dykuma Tunisas Uranas

Ežeras užima maždaug hektarą ir yra 10–18 metrų gylio. Manoma, kad nedidelis žemės drebėjimas galėjo sulaužyti natūralią užtvanką su dirbtiniu rezervuaru ir tokiu būdu vanduo pasiekė paviršių. Vis dėlto vandeningas sluoksnis iki šiol nebuvo surastas, tad šia teorija remiamasi tik dėl to, kad kol kas nepavyko rasti jokių racionalių reiškinio paaiškinimų, rašo iflscience.com

Prie Gafsa praminto ežero ėmė traukti poilsiautojai, nepaisant perspėjimų, kad jame gali būti nuodingų dumblių. Be to, ežeras gali būti radioaktyvus dėl šalia esančios fosfatų kasyklos. 

Lygiai taip pat kaip ir su Sibiro skylėmis, ežeras nepastebėtas galėjo tyvuliuoti savaites ar net mėnesius iki tol, kol kas nors į jį atkreipė dėmesį – pietinė Tuniso dalis yra labai retai apgyvendinta.

Skelbiama, kad ežerą prieš tris savaitės aptiko piemenys, o tarptautinio žiniasklaidos dėmesio ežeras susilaukė per pastarąsias kelias dienas.

Prie Gafsa praminto ežero ėmė traukti poilsiautojai, nepaisant perspėjimų, kad jame gali būti nuodingų dumblių. Be to, ežeras gali būti radioaktyvus dėl šalia esančios fosfatų kasyklos. Fosfatų nuosėdos dažnai randamos kartu su uranu ir toriu, kurie kasant gali patekti į požeminius vandenis. Neįprasta tamsiai žalia ežero spalva žmonių nuo maudynių neatgrasė.

Ežeras rastas netoli tos vietos, kurioje buvo nufilmuota didžioji dalis „Žvaigždžių karų“ filmo.

Atrastas ežeras gal ir atgaivina besimaudančius gyventojus, tačiau aplink ežerą esančioms Tuniso gyvenvietėms jis džiaugsmo nekelia – mat ir taip sausros kamuojamos aplinkinių regionų vietovės dėl ežero tampa dar sausesnės.  

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius