Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 19:05

Vienuolikmetis berniukas Rusijoje žaisdamas rado puikiai išsilaikiusią mamuto mumiją

Vienuolikmečio surasto mamuto liekanos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vienuolikmečio surasto mamuto liekanos

Lobių ieško ne tik Marko Tveno romanų herojai, bet ir tikrovėje gyvenantys vaikai. Tačiau 11-metis berniukas nusprendęs pakasinėti greta namų esančias apylinkes Taimyro provincijoje (Šiaurės Rusija), netoli Sopkargos poliarinės stoties užtiko ne kokį nors banalų lobį, o šį tą įspūdingesnio ir archajiškesnio – puikiai išsilaikiusią suaugusio mamuto mumiją.

Mumifikavęsis mamutas atkastas beveik visas: išlikę ne tik kaulai, kailis, riebalų sluoksnis, bet ir kūno audiniai – ką ir bekalbėti apie įspūdingas iltis. Manoma, kad radinys turėtų sverti apie pusę tonos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Paskutinį kartą taip gerai išsilaikiusio mamuto lavonas aptiktas 1901 metais.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Paskutinį kartą taip gerai išsilaikiusio mamuto lavonas aptiktas 1901 metais.

Rusijos naujienų tarnybos informuoja, kad Jevgenijaus Salinderio atrastas mamutas mirė sulaukęs 15 metų, o gyveno prieš 30 tūkst. metų. Gyvūnas įšalo lede, todėl jo kūnas taip puikiai išsilaikė. Mamutų palaikų Sibire randama nuo XIX a., tačiau šis egzempliorius yra bene geriausiai išsilaikęs iš visų rastų mamutų fosilijų. Nuotraukose aiškiai matosi mamuto iltys ir šonkauliai.

Mamuto mumija jį atradusio berniuko garbei pavadinta Ženia. Rusijos mokslų akademijos mamutų tyrinėjimų specialistas Aleksejus Tichonovas žurnalistams pabrėžė, kad paskutinįsyk Rusijoje taip gerai išsilaikę mamuto palaikai buvo rasti 1901 m., taip pat Krasnojarsko regione, tačiau kiek piečiau.

Mamuto skeletas taps Taimyro regioninių studijų muziejaus nuosavybe, tačiau jo darbuotojai mielai suteiks galimybę kolegoms iš Maskvos ir Sankt Peterburgo zoologijos ir paleontologijos institutų nuodugniai ištirti radinį.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT