Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 6d. 14:43

VU doktorantei – mokslų akademijos apdovanojimas ir narystė Karališkojoje chemijos draugijoje

Julija Grigorjevaitė
Asmeninio archyvo nuotrauka / Julija Grigorjevaitė

Lietuvos mokslų akademijos apdovanojimas už geriausiu pripažintą mokslo darbą, 3-ia vieta „Falling Walls Lab“ konkurse ir narystė Karališkojoje chemijos draugijoje. Maždaug taip atrodė pastarasis Julijos Grigorjevaitės mėnuo. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos doktorantei energijos, aktyvumo ir smalsumo pavydėtų daugelis. Kokia jos sėkmės paslaptis? Ko gero ta, kad Julija gyvena tuo, ką daro. O viską, ką daro, ji stengiasi atlikti geriausiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Balandžio 16. Įteikiamas Lietuvos mokslų akademijos apdovanojimas už geriausiu pripažintą mokslo darbą „Naujų raudonai švytinčių fosforų, taikomų kaip saugumo pigmentai, sintezė ir optinės savybės“. Kartu tai – ir Julijos magistrinio darbo tema, kuriame ji rašė apie saugos žymeklius, skirtus prekių apsaugojimui nuo padirbinėjimo. „Principas labai panašus į banknotų apsaugą. Įterpiami liuminescenciniai žymekliai, kurie matomi tik UV spinduliuose.“ – sako laureatė. Čia būtent ta situacija, kai tinka sakyti, jog kūrybingumas ir mokslas gimdo inovacijas ir kuria mūsų ateitį.

Gegužės 16. Vilniuje vyksta tarptautinis inovatyvių idėjų forumas „Falling Walls Lab“, kuriame dalyvauti galima tik kartą gyvenime. Kaip pati sako, gan spontaniškai jame savo idėją pristatyti nusprendusi Julija Grigorjevaitė iškovoja 3-iąją vietą.

J.Grigojevaitės trijų minučių trukmės prezentacijos tema: „Breaking the wall of counterfeit”. Savo kalboje Julija teigė: „Pasaulis yra kupinas abejonių dėl vakcinų – tūkstančiai vaikams skirtų vakcinų buvo padirbtos ar jų kilmė nežinoma. Tai mažina žmonių pasitikėjimą šiuolaikine medicina.” Laimei, kūrybinga mergina rado būdą šiai problemai spręsti – į ampulės etiketę pridėti naujo unikalaus liuminescencinių fosforų mišinio. Jis yra matomas tik šviečiant UV spinduliais, tad veiktų kaip saugumo priemonė, identifikuojanti vakcinos originalumą.

Julijos įspūdžiai: „Šis konkursas tikrai rimtas, dalyvavo ne tik pranešėjų iš užsienio, bet ir pati komisija buvo tarptautinė. Man patiko išbandyti save tokiame man neįprastame formate, džiaugiuosi, kad susidorojau su šia užduotimi. Siūlau kitiems nepabijoti ir sudalyvauti „Falling Walls Lab“ forume kitais metais!”

Birželio 1 d. Julija Grigorjevaitė – oficiali Karališkosios chemijos draugijos (Royal Society of Chemistry) narė.

Karališkoji chemijos draugija vienija viso pasaulio chemikus. Ši bendruomenė suteikia galimybes ir išteklius, kurie yra būtini, siekiant formuoti savo, kaip chemiko karjeros kelią. Be to, ši organizacija padeda išlikti šios profesijos priešakyje. Draugija susideda iš penkių skirtingų kategorijų, į kurias, priklausomai nuo turimos kvalifikacijos, patirties ir pasiekimų, galima pretenduoti. Pirmoji, žemiausia kategorija yra Studento narystė. Būtent į ją ir taikėsi Julija. Karališkajai chemijos draugijai priklausantys studentai, vykstantys į jos pačios organizuojamus renginius, gali prašyti Draugijos paramos. Tačiau, užpildžius paraišką, J.Grigorjevaitė gavo atsakymą, kad merginą norėtų priimti į aukštesnę – Asociacijos nario – kategoriją. Tai – jau pirmoji profesionalų kategorija, į kurią priimami ne tik atitinkamą išsilavinimą, bet ir tam tikros profesinės patirties turintys mokslininkai.

Už metinę narystę šioje prestižinėje organizacijoje reikia mokėti. Kadangi Julija iš pradžių pretendavo į žemesnę kategoriją, studijų laikotarpiu jai suteikta stipendija, dalinai kompensuojanti narystės mokestį.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Julija Grigorjevaitė - kairėje
Asmeninio archyvo nuotrauka/Julija Grigorjevaitė - kairėje

Julija sako: „Iš pradžių galvojau, kad jei narystė mokama, tai bus lengva į ją įstoti, bet toli gražu. Visa ši procedūra užtruko apie pusę metų. Norint patekti į Karališkąją chemijos draugiją, reikėjo užpildyti paraišką, gauti rekomendaciją (ją man parašė doc. dr. Ramūnas Skaudžius), pateikti visus diplomus, priedėlius ir visą kitą informaciją, susijusią su profesine veikla. O pateikti tikrai buvo ką.

Dirstelėjimas į praeitį arba Julijos pasiekimų apžvalga:

• 2015 m. sausis. Lietuvių fondo stipendija ateities lyderiams (Lemontas, JAV);

• 2015 m. spalis. Apdovanojimas už geriausią pranešimą „Eu3+ doped K2Bi(PO4)(MoO4) synthesis and optical properties investigation“ „FTMC doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konferencijoje“;

• 2016 m. balandis. Vilniaus universiteto stipendija už akademinius pasiekimus.

• 2017 m. balandis. Apdovanojimas už geriausią pranešimą „Synthesis and optical properties of Rb2Bi(PO4)(MoO4):Eu3+ phosphors” konferencijoje „Chemistry and Chemical Technology“;

• 2018 m. lapkritis. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos apdovanojimas už geriausią fizinių mokslų magistro darbą;

• 2019 m. vasaris. Lietuvos mokslų tarybos stipendija už mokslinius pasiekimus;

• 2019 m. vasaris. Lietuvos mokslų akademijos apdovanojimas už geriausią mokslinį darbą;

• 2018 m. balandis. Apdovanojimas už geriausią pranešimą „Lantanoidais legiruotų neorganinių fosforų taikymas saugos pigmentuose” konferencijoje „Matematika ir gamtos mokslai“.

Taigi, kol kas: 3 stipendijos, 4 moksliniai straipsniai, 6 apdovanojimai, daugiau nei 14 mokslinių konferencijų bei profesionalo narystė Karališkojoje chemijos draugijoje. Ir jai dar tik 26-eri.

Julijos planai ateinančiam mėnesiui

Birželio 9 - 14 d. – konferencija „8th International Symposium on Optical Materials“ Vroclave, Lenkijoje.

Liepos 8-11 d. – Karališkosios chemijos draugijos konferencija Birmingeme, Jungtinėje Karalystėje.

Kol kas tiek. O daugiau – ateitis parodys. O kad parodys – net nekyla abejonių. Juk, kaip sako pati Julija: „Svarbiausia netingėti, nelaimėjus neliūdėti, o laimėjus nesusireikšminti ir siekti dar didesnių tikslų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT