Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 5d. 11:09

10-oje „Login“ konferencijoje biohakeris pademonstravo, kaip žmogui po oda implantuojamas lustas

Ketvirtadienį Vilniuje „Litexpo“ parodų rūmuose prasidėjo konferencija „Login 2016“, kurioje šįmet didelis dėmesys skiriamas žmonių galimybes praplečiančioms technologijoms. Jau renginio spaudos konferencijoje biohakeris Hannesas Sjobladas padedamas auskarų vėriko pademonstravo, kaip lustas implantuojamas žmogui.

Maždaug 90 dolerių kainuojantis 2x12 mm lustas savanoriui buvo implantuotas tarp nykščio ir rodomojo piršto. Jis leidžia kaupti informaciją ar komunikuoti su įrenginiais, kurie turi NFC jungtį.

VIDEO: „Login 2016“ konferencijoje biohakeris parodė, kaip žmogui implantuojamas lustas

Lusto implantavimo procedūra truko kelias minutes

Visa procedūra tetruko keletą minučių, o pats implanto įšvirkštimas – keliasdešimt sekundžių. Iš viso dešimtojoje jubiliejinėje konferencijoje tikimasi sulaukti 5 tūkst. dalyvių, čia pranešimus skaitys 150 pranešėjų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LOGIN 2016, Biohakeris Hannesas Sjobladas
Luko Balandžio / 15min nuotr./LOGIN 2016, Biohakeris Hannesas Sjobladas

O festivalį oficialiai pradėjo charizmatiškasis žmogus-kiborgas Neilas Harbissonas, kurio kaukolėje implantuota antena tiesiog automatiškai traukia smalsuolių žvilgsnius.

„Turbūt, nesumeluosiu, sakydama, kad šis LOGIN – išskirtinis. Ne tik tuo, kad mini 10 metų jubiliejų – kaip festivaliui, tai išties garbingas amžius. Išskirtinis dar ir tuo, kad renginys jau išaugo iš konferencijos rėmų bei tapo festivaliu, erdve, kur gimsta progresyvios, unikalios idėjos, o šių metų pranešėjai – itin spalvingos, charizmatiškos ir be galo skirtingos, kartais galbūt ir dviprasmiškai vertinamos, asmenybės. Tad labai linkiu visiems festivalio lankytojams atrasti, kurti ir iš festivalio išsinešti tik geriausias mintis, iki kitų metų renginio tapsiančias įgyvendintais projektais“, – sako LOGIN vadovė Ieva Dirvonskaitė.

Dažnai galvojame, kad inovacijos vyksta kažkur kitur, o ne mūsų kieme. Dėl to daugelis elgiamės kaip sekėjai, o ne kaip lyderiai.

„Dažnai galvojame, kad inovacijos vyksta kažkur kitur, o ne mūsų kieme. Dėl to daugelis elgiamės kaip sekėjai, o ne kaip lyderiai. Sujungdami idėjas su technologijomis ir turėdami drąsos, galime globaliai sukurti naujus ir pelningus verslo modelius. Todėl antrus metus iš eilės kartu su LOGIN rengiame verslui skirtą konferencijos dalį „Teo Business Summit @ Login”, – sako naujos kartos IT ir telekomunikacijų verslą kartu kuriančių bendrovių „Teo“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Login nuotr./Ieva DIrvonskaitė
Login nuotr./Ieva Dirvonskaitė

Rimantė Ribačiauskaitė, „LOGIN Startup Fair“ organizatorė ir VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė, atkreipia dėmesį į tai, kad šiemet net 20 iš 58 investuotojams ir publikai prisistatančių startuolių, dalyvaujančių „LOGIN Startup Fair“, yra užsienio jaunos įmonės iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos. „Tai rodo, kad tampame regiono startuolių traukos centru, tramplinu į užsienio rinkas. Kviečiame visus susipažinti ne tik su startuoliais, bet ir tuzinu techninės kūrybos erdvių, paklausyti pranešimų, kuriuos skaitys tokių kompanijų, kaip „Tesla“, „Uber“ ar „IBM“ atstovai. „LOGIN Startup Fair“ zonos lankymas yra atviras ir be LOGIN festivalio bilieto“, – sako R.Ribačiauskaitė.

Login nuotr./Rimantė Ribačiauskaitė
Login nuotr./Rimantė Ribačiauskaitė

Pirmąją festivalio dieną lankytojų laukia mėnuleigio kūrėjas, „Audi“ misijos į Mėnulį vadovas Robertas Boehme; technologijų ir inovacijų žurnalo „Wired“ redaktorius Davidas Rowanas, pasakosiantis apie skaitmenines galimybes prekių ženklams; Rusijos meno ir politinio protesto grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonnikova, kalbėsianti apie skaitmeninį įgalinimą; „The Coca-Cola Company“ vadovė Lenkijai ir Baltijos šalims Anna Jakubowski, atskleisianti paslaptis, kaip bendrovė derina tradicinę formulę su naujausiomis technologijomis. Popietę festivalio dalyvių laukia ir jau minėtas biohakeris Hannesas Sjobladas, pranešimo metu dar kartą demonstruosiantis mikroschemos implantaciją į žmogaus kūną.

Antrąją festivalio dieną progreso gerbėjai galės išvysti dar vieną žmogų-kiborgą – menininkę Moon Ribas, savo alkūnėje turinčią implantuotą sensorinę jungtį, kuri padeda jausti kiekvieną žemės drebėjimą. Taip pat – DNB banko pristatomą futuristą, investuotoją ir verslininką Nicklas Bergman, pasakosiantį apie tai, kaip išgyventi technologines audras; pasaulinio lygio žvaigždžių, tokių kaip Kanye Westas ar Lauryn Hill, muzikos prodiuserį, „Vinted“ patariamosios valdybos narį ir kviestinį svečią – Che Pope. Ir, žinoma, kontroversiškiausią pranešėją, tiesiogiai teletiltu sujungsiantį Vilnių ir Londoną – „Wikileaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą, su kuriuo diskutuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Prieš pat J.Assange'o tiesioginį ryšį, LOGIN dalyvių dar laukia viena įdomiausių diskusijų apie ribą tarp atsakomybės ir privatumo.

Tai – tik 9 pranešėjai iš visų 150. 10 jubiliejinio LOGIN 2016 festivalio erdvių iš viso vyksta 5 didieji renginiai, o dalyvių laukia 10 sesijų bei daugiau nei 130 pranešimų. Festivalyje veikia ir tokios platformos, kaip „LOGIN Startup Fair“, organizuojama „Verslios Lietuvos“ „Startup Lithuania“ komandos, žaidimų kūrimo bendrovės „Nordcurrent“ rengiama „LOGIN Game Fest“ bei „Teo Business Summit @ LOGIN”, skirta verslo atstovams.

Lietuviškieji progreso „Oskarai“

Dvi dienas truksiantį technologijų ir inovacijų festivalį vainikuos lietuviškieji progreso „Oskarai“ – Lietuvos interneto apdovanojimai, gegužės 6 dieną vyksiantys Menų fabrike „Loftas“ LOGOUT vakarėlio metu.

Temos: 2 „Litexpo“ Login
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT