Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 5d. 15:31 , atnaujinta: 2017 birželio 6d. 01:09

„Apple“ WWDC konferencija pirmadienį: šešios svarbiausios naujovės

„Apple“ WWDC konferencija San Fransiske
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Apple“ WWDC konferencija San Fransiske

Pirmadienį 20 val. Lietuvos laiku prasidėjo „Apple“ vystytojų konferencijoje (WWDC) pasaulis išgirdo šešias naujienas.

WWDC konferencija – antras pagal svarbą renginys kasmetiniame „Apple“ kalendoriuje. Svarbesnis įvykis – tik rudeninis naujo „iPhone“ pasirodymas.

Timas Cookas, „Apple“ vykdomasis direktorius, konferencijos metu paskelbė šešis svarbiausius dalykus. Jis pažadėjo naujoves abiem „Apple“ operacinėms sistemoms – „Apple“ TV, „Apple Watch“, mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams.

Garso kolonėlė namams „HomePod“

Konferencijos metu buvo pristatyta garso kolonėlė – tai atsakas į kitų technologijų milžinių pristatytus „Google Home“ ir „Amazon Echo“ namų asistentus. Šioje kolonėlėje buvo patobulintas virtualus asistentas „Siri“. Pastarasis pateiks bendrą informaciją, pavyzdžiui, pateiks naujienas, orų prognozes, varžybų rezultatus ir pan. Be to, kolonėlėje esančios naujovės padės vartotojui įvertinti erdvę, kurioje ji stovi, dydį. Taigi atsiras galimybė maksimaliai išnaudoti akustiką patalpose. Ši garso kolonėlė kainuos brangiau nei konkurentų įrenginiai – „Google“ ir „Amazon“ – ji kainuos 349 dolerius. Prekyba prasidės gruodžio mėnesį.

„Apple TV“

Šįmet su televizijos priedėliu „Apple TV“ vartotojams taps prieinamas televizijos platformos „Amazon Prime Video“ turinys.

„WatchOS 4“ atnaujinimai

Kompanijos išmaniuosiuose laikrodžiuose taip pat vartotojai sulauks atnaujinimų – jų laukia nauja operacinės sistemos „WatchOS 4“ versija. Laikrodis turės daugiau funkcijų. Jis praneš jums, jeigu sportuojate ir esate arti savo dienos tikslo, kiek dar turite padirbėti. Taip pat virtualus asistentas „Siri“ informuos jus apie laukiančius susitikimus, numatomus orus ir pan.

Išmaniajame laikrodyje rasite ir „Apple Music“ grojaraštį, kuris automatiškai sinchronizuosis.

„High Sierra“

Kita kompanijos operacinė sistema, skirta kompiuteriams, vadinsis „High Sierra“, o dabartinės „Sierra“ vartotojams ji bus atnaujinta nemokamai. Konferencijos metu taip pat pristatytas naujasis „iMac Pro“, kainuosiantis 4999 dolerių. Jį vartotojai galės įsigyti nuo gruodžio. Šie kompiuteriai orientuoti į kūrybininkus, tarp kurių – žaidimų kūrėjai, virtualios realybės projektų sumanytojai.

„iOS 11“

Konferencijoje taip pat pranešta apie atnaujinamą operacinę sistemą „iOS“. Vartotojai nuo šiol galės atsiskaityti tarpusavyje – pervesti pinigus vieni kitiems – per „Apple Pay“ mobiliąją piniginę.

Patobulintas ir virtualus asistentas „Siri“ – jis kalbės tiek moterišku, tiek vyrišku balsu, jis bus natūralesnis. „Siri“ turimos besimokančios sistemos rekomenduos programėles, kuriomis galbūt norėtumėte naudotis. Taip pat padaryta atnaujinimų žemėlapiuose. Įsijungus „Bluetooth“ ir „WiFi“, išmanusis telefonas žinos, kad vairuojate ir pasiūlys funkciją „netrukdyti“. Tuo metu į gautas trumpąsias žinutes automatiškai bus atsakoma, kad šiuo metu vairuojate ir atsakysite vėliau. Išimtis – tik tais atvejais, kai žinutė turės žymą „skubu“ – tuomet pranešimas jus pasieks ir vairuojant.

„iPad Pro“

„Apple“ atnaujino „iPad Pro“ liniją – bus didesni ekranai, daugiau talpos kietajame diske.

Anksčiau skelbta, kad praėję metai „Apple“ bendrovei nebuvo lengvi, bet šiemet bendrovė turi progą vėl užkariauti technologijų mylėtojų širdis. Didelių informacijos nutekėjimų apie tai, ko galima tikėtis iš konferencijos, pastaruoju metu „Apple“ pavyko išvengti, tad konferencijoje, kaip skelbta, galima sulaukti ir labai didelių staigmenų.

Vis dėlto šį tą nuspėti galima. „Guardian“ rašė, ko technologijų mėgėjai gali tikėtis iš konferencijos: kas bus pristatyta beveik garantuotai, o kas galbūt bus pristatyta, o galbūt ne.

Pateikiame spėliojimus prieš konferenciją:

I kategorija: naujovės, dėl kurių beveik neabejojama

WWDC yra pirmiausia į programinės įrangos vystytojus orientuota konferencija. Šis renginys suteikia „Apple“ progą parodyti programėlių gamintojams iš viso pasaulio, kokių naujovių jie gali tikėtis būsimuose „Apple“ programinės įrangos atnaujinimuose. Sužinoję šią informaciją, programėlių gamintojai galės atnaujinti savo programėles, atsižvelgdami į būsimas naujoves.

Tai reiškia, kad konferencijoje bus pristatytos svarbiausių „Apple“ produktų operacinių sistemų naujos versijos – „iOS 11“ ir „macOS 10.13“. Greičiausiai dienos šviesą išvys ir naujos „watchOS“ bei „tvOS“ sistemų versijos.

Scanpix nuotr./Operacinės sistemos „iOS 8“ pristatymas
Scanpix nuotr./Operacinės sistemos „iOS 8“ pristatymas

„Guardian“ taip pat prognozuoja, kad „Apple“ konferencijos metu paskelbs, kad nuo šiol bendrovės kuriamos operacinės sistemos nepalaikys 32 bitų programėlių. Tokį žingsnį žengti „Apple“ grasino jau kurį laiką. 32 bitų programėlės vyravo iki 2013 m.: tais metais „Apple“ atnaujino savo operacines sistemas, kad programėlių kūrėjai galėtų kurti greičiau veikiančias 64 bitų programėles.

Dabar daugumą programėlių, kurios nebuvo atnaujintos 64 bitų aplinkai, sudaro seni ir neatnaujinami žaidimai. „Apple“ jau pradėjo šalinti tokius žaidimus iš „App Store“.

„App Store“ taip pat neseniai pasirodė nauja pačios „Apple“ sukurta programėlė „Files“. Technologijų ekspertai prognozuoja, kad ši programėlė leis skirtingų programėlių naudotojams lengvai dalintis failais. Ilgą laiką „Apple“ įrenginiuose tai buvo beveik neįmanoma, tačiau nuo 2013 m. situacija pamažu keitėsi.

II naujovių kategorija: negarantuotos, bet tikėtinos naujovės

WWDC nėra į „geležį“ orientuotas renginys, tačiau tai nereiškia, kad naujovių šioje srityje pristatyta nebus. Pasak gandų, „Apple“ per renginį gali pristatyti atnaujinimus dviem „Apple“ produktų serijoms – „iPad Pro“ ir „MacBook Pro“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„MacBook Pro“ kompiuteris
AFP/„Scanpix“ nuotr./„MacBook Pro“ kompiuteris

Atnaujinimai „MacBook Pro“ serijai neturėtų būtų labai esminiai – greičiausiai bus paskelbta apie didesnį procesorių greitį naujuose „MacBook Pro“ nešiojamuose kompiuteriuose ir galbūt apie galimybę į juos pridėti daugiau RAM atminties. Tačiau kadangi šie kompiuteriai dažnai susilaukia kritikos būtent dėl to, kad pagal savo kainą yra per mažai galingi, tokius atnaujinimus „Apple“ gerbėjai pasitiks su džiaugsmu.

Tuo tarpu „iPad“ serija gali susilaukti ir didesnių naujovių. Spėjama, kad gali būti pristatyta nauja jų dizaino forma su susiaurintu rėmeliu. Tai reikštų, kad naujieji „iPad“ bus to paties dydžio, tačiau jų ekranas taps didesnis.

III naujovių kategorija: mažai tikėtinos, bet galimos naujovės

Gandai apie „Apple“ kuriamą išmaniąją garso kolonėlę, paremtą „Siri“ technologija, sklando vis garsiau. Tačiau net jei „Apple“ išties dirba šia kryptimi, tai, ar kažkas konkretaus bus pristatyta būtent šios konferencijos metu, nėra aišku. Jeigu taip – tai bus svarbi naujiena.

Taip pat sklando gandai, kad kartu su „iOS 11“ naujovėmis bus pristatyti ir atnaujinimai „Apple Music“ paslaugai. Tarp minimų galimų atnaujinimų – naujos vaizdo klipų peržiūrų galimybės ir „Apple Pay“ technologijos integracija, dėka kurios „Apple Music“ vartotojai galės vieni kitiems siųsti pinigus ir mokėti už prekes ir paslaugas internetu bei parduotuvėse.

„MacBook Air“ taip pat gali susilaukti bent jau nedidelio atnaujinimo – šis kompiuteris vis dar lieka pigiausiu „Apple“ siūlomu nešiojamuoju kompiuteriu. Nors „Apple“ po truputį jo atsisako, įmanoma, kad bendrovė vis dėlto atnaujins procesorių ir šiam produktui, kad jis išliktų populiarus dar šiek tiek ilgiau.

Temos: 4 Mac iPad iOS Apple
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT