TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apžvalga: „Logitech K750“ – saulės elementais mintanti bevielė klaviatūra

„Logitech K750“
Gamintojo nuotr. / „Logitech K750“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kompiuterio priedai be laidų visada yra gerai. Didžiausia jų problema – elementai, kurie dažnai išsikrauna netikėčiausiu metu. Įdomus šios problemos sprendimo būdas – bevielė klaviatūra su saulės elementais „Logitech K750“.

Bevieles pelytes tiek namuose, tiek darbe naudoju jau seniai. Atsisakydamas laidinės pelės nuogąstavau, kad gali tekti keisti elementus kas kelias savaites, tačiau taip nėra – paprastai vienu įkrovimu pelytė ištveria bent kelis mėnesius. Retsykiais įkrauti vieną elementą vardan patogumo išties nėra sunku. Užtat galiu sėdėdamas ant lovos naršyti internete, ar žiūrėdamas filmą neatsikėlęs jį atsukti, o po kojomis nesipainioja laidai.

Klaviatūra gi yra daiktas, kuris beveik visą laiką guli ant stalo. Žinoma, kartais norisi rašyti pasidėjus ją ant kelių, bet tokiu atveju kompiuteris turi būti pakankamai arti, kad matyčiau, kokį tekstą renku. Taigi ir 1-2 metrų ilgio laido – per akis. Žinoma, būtų patogiau be laido, bet dėl tų retų atvejų, kai klaviatūrą pakeliu nuo stalo, rūpintis išsikraunančiu elementu nenorėčiau.

Kompanija „Logitech“ neseniai pasiūlė įdomų sprendimą – saulės elementais maitinamą bevielę klaviatūrą. Ir pasiūlė ją išbandyti.

Be pačios klaviatūros pakuotėje taip pat yra nago dydžio USB siųstuvas/imtuvas, kurį užtenka prijungti prie kompiuterio ir klaviatūra po kelių akimirkų pradeda veikti. Jokių papildomų programų diegti nereikia. Taip pat pakuotėje pridedamas USB „prailgintuvas“ (per jį prie kompiuterio galima jungti mažylį siųstuvą/imtuvą) bei skepetaitė klaviatūrai valyti.

Beje, per minėtą siųstuvą/imtuvą galima vienu metu prijungti ne tik klaviatūrą, bet ir praktiškai bet kokią „Logitech“ bevielę pelytę. Tai leis atlaisvinti papildomą USB jungtį.

Žinoma, klaviatūra turi elementą, kuris yra įkraunamas būnant pakankamai šviesioje patalpoje. Tamsoje klaviatūra naudoja elemento energiją.Klaviatūra „Logitech K750“ yra maloniai nugludintų formų, jos mygtukai ploni (beveik kaip standartinėje kompiuterinėje klaviatūroje). Jos storis – vos 1 cm, tačiau sveria klaviatūra beveik kilogramą. Tai nėra didelė problema, tarkime, laikant klaviatūrą ant kelių ir po kelių valandų rašymo jokio nemalonaus spaudimo nejaučiau.

Kur kas nepatogiau buvo tai, kad klaviatūros mygtukai baigiasi beveik prie pat krašto. Taigi rašant ne prie stalo, kai rankos remiasi į klaviatūros apačią, kartais netyčia pasispaudžia apatiniai mygtukai. Dažniausiai – kairėje apačioje esantys „Ctrl“, „Windows“ ar „Alt“. Bėda ta, kad rašant „iš inercijos“ ir netyčia nuspaudus, tarkime, „Ctrl“ mygtuką kyla pavojus surinkti funkcinę kombinaciją ir netyčia uždaryti ar ištrinti darbą (pvz., programoje „Word“ kombinacija „Ctrl+W“ uždaro langą; „Ctrl+A“ pažymi visą tekstą).

Be kita ko, klaviatūra turi funkcinį mygtuką, kuris leidžia valdyti muzikos grotuvą (įjungti; pakeisti dainą; didinti/mažinti garsą ir kt.), taip pat įjungti el. pašto, skaičiuotuvo programas, užmigdyti ar išjungti kompiuterį.

Žinoma, klaviatūra turi elementą, kuris yra įkraunamas būnant pakankamai šviesioje patalpoje. Tamsoje klaviatūra naudoja elemento energiją. Klaviatūra net turi specialų mygtuką, skirtą patikrinti, ar patalpos apšvietimas yra pakankamas, kad elementas įsikrautų. Taip pat joje yra specialus įjungimo/išjungimo mygtukas, taigi kai klaviatūra nenaudojama ją galima tiesiog išjungti taupant elementą (mano manymu, tokį mygtuką turėtų turėti visos bevielės klaviatūros ir pelytės).

Per tas kelias savaites, kai turėjau šią klaviatūrą, baterija taip ir neišsikrovė. Gamintojas rašo, kad elemento tikrai nereikės keisti ar įkrauti bent tris mėnesius. Tikiuosi, jie juokauja ir kad saulės įkroviklis leidžia tą patį elementą naudoti bent metus-kitus.

Tiesa, ši klaviatūra pritaikyta kompiuteriams su „Windows“ operacine sistema. Ją galima naudoti ir su „Mac“ kompiuteriais, tačiau veiks ne visos funkcijos.

Kaina Lietuvoje – apie 270 Lt (tiesa, pati „Logitech“ JAV jį pardavinėja už 80 dolerių – 200 Lt).

Daugiau informacijos apie produktą rasite gamintojo svetainėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Klaviatūra
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT