Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 6d. 16:18

Baltarusijoje bandoma prieštankinė bepilotė skraidyklė: pokštas ar rimta technologija?

Baltarusiška prieštankinė skraidyklė
Stopkadras / Baltarusiška prieštankinė skraidyklė

Praėjusį mėnesį Losvido poligone Baltarusijoje buvo surengta karinės technikos demonstracija. Joje pastebėtas net labai keistas ginklas - nedidelis dronas, ginkluotas vienkartiniu prieštankiniu granatsvaidžiu RPG-26. Kam skirtas šis keistas derinys? Ar jis šiuolaikiniame mūšio lauke būtų bent kiek naudingas?

RPG-26 yra 1985 metais pristatytas vienkartinis prieštankinis reaktyvinis granatsvaidis. Jis sveria apie 3 kilogramus, todėl pati skraidyklė taip pat turi būti pakankamai galinga. Teigiama, kad granatsvaidį gali valdyti skraidyklės pilotas. Kitaip tariant, tas pats žmogus turėtų pilotuoti ir į mūšį skrendantį droną, ir nusitaikyti granatsvaidžiu, ir iššauti. Tik kažin, kaip tai sektųsi.

Šis keistas bepilotis prieštankinis orlaivis tikriausiai artimiausiu metu naudojamas nebus. Greičiau tai - tik bandymas pažvelgti į ateitį. Problema ta, kad pasirinktas pakankamai nedidelis ketursraigtis dronas. Jis kyla ir leidžiasi vertikaliai ir gali skristi pakankamai stabiliai. Tačiau vargu, ar su tokiu svoriu jis pajėgs nusitaikyti. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad skrydžio laikas yra labai ribotas. Dėl ir taip nemažo granatsvaidžio svorio skraidyklė neturi jokio taikymosi mechanizmo - orlaiviui tektų nusileisti iki taikinio aukščio, kad galėtų tinkamai veikti. Tai, beje, nebūtų didelė problema - galbūt taip orlaivis būtų dar mažiau pastebimas. Bet piloto darbas būtų pakankamai sunkus, o pats dronas tikriausiai iš misijos nebesugrįžtų.

VIDEO: Baltarusiškos karinės technikos pristatymas (bepilotė skraidyklė – nuo 6:20)

Vaizdo įraše sunku įžiūrėti detales, tačiau panašu, kad RPG-26 yra tiesiog pritvirtintas prie specialiai tam sukurto drono. Savaime aišku, įmanoma sukurti robotizuotą šio seno granatsvaizdžio šūvio mechanizmo versiją, tačiau nepanašu, kad tai buvo padaryta. Pats dronas yra kiek neįprasto stačiakampio formos, ne kvadratinis, o granatsvaidis yra pritvirtintas prie jo viršaus. Vėlgi, sunku pasakyti, bet gali būti, kad RPG-26 korpusas yra šio orlaivio konstrukcijos dalis, jungianti du suporuotus sraigtus.

Efektyvaus RPG-26 veikimo nuotolis yra apie 250 metrų, jis gali pramušti 4-5 cm storio šarvus. Bandymai parodė, kad RPG-26 negali iš rikiuotės išvesti amerikiečių „M1 Abrams“ tanko, tačiau smulkesnė šarvuota technika yra pažeidžiamesnė. Savaime aišku, kad kol kas ši skraidyklė geriausiu atveju yra prototipas, kuris galbūt niekada ir nevirs efektyviu ginklu, tačiau ateityje tokie aparatai iš tikrųjų gali būti naudojami ir gaminami tiesiog mūšio lauke. Yra žinoma, kad Islamo Valstybės kovotojai gaminosi žvalgybines ir kovines skraidykles, kurios galėjo numesti sprogstamuosius užtaisus. Nusitaikyti ir paleisti prieštankinę raketą būtų labai sunku, tačiau įmanoma. Pakeitus RPG-26 galingesniu RPG-29 granatsvaidžiu, pažeidžiamais taptų ir „M1 Abrams“ tankai. Tokie pigūs, civilinių technologijų pagrindu sukurti ginklai, tikėtina, taps ateities karų dalimi.

Technologijos.lt
Temos: 1 Skraidyklė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT