-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bandome išmanųjį hibridinį laikrodį „Noerden Life 2+“: tarsi prancūziškas kostiumas su kiniškomis siūlėmis

Prieš keletą metų išvydus pirmąjį hibridinį išmanųjį laikrodį likau taip ir nesupratęs: jei laikrodis atrodo kaip laikrodis, tai apie kokį dar išmanumą kalba? Juk laikrodis turėtų būti arba išmanus – na, toks su lietimui jautriu, spalvotu, dinamišku ekranu, jutikliais ir kitais dalykais, arba klasikinis – vietoj ekrano ciferblatas, o vietoj mygtuko – karūnėlė, kuri naudojama laikui nustatyti ir laikrodžiui prisukti.
„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis
„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis

Kai į rankas pateko šiek tiek prancūziškos, šiek tiek kiniškos įmonės „Noerden“ laikrodis „Life 2+“, supratau, ką gi reiškia hibridas: ekranas – klasikinio laikrodžio, o funkcijos – išmaniojo. Su išlygomis.

Pakuotės turinys keistai asketiškas. Dėžutėje – pats laikrodis, keli popieriukai ir vienas plokščias metalo gabalas be jokių išmaniųjų funkcijų. O kur kroviklis? O kroviklio nėra! Telefone – keičiama tabletės formos baterija, kurią pakeisti reikės maždaug kartą per pusmetį. Ir būtent pakeitimui yra skirtas tas metalo gabalas – tai yra atsuktuvas.

Išvaizda

Pats laikrodis yra ganėtinai storas – arti centimetro storio. Storesnis už kai kuriuos išmaniuosius laikrodžius. Bet ciferblatas gana mažas, 38 mm skersmens – labiau tinkamas moteriškam riešui. Bandomojo įrankio apyrankė, buvusi komplektacijoje – iš juodo kilpomis supinto metalo, tvirtinama magnetu.

Laikrodžio ciferblatas – minimalistiškas, ne tik kad be ekrano, bet ir be jokių skaičių, tik su brūkšniukais. Čia reikia atsakyti į klausimą – kas svarbiau: dizainas ar patogus funkcionalumas. Aš visada balsuočiau už funkcionalumą ir spėlioti, ar čia artėja 4 valanda, ar jau 5, nemėgstu. Net jei tas spėliojimas trunka tik sekundę. Na, bet gal pripratimo reikalas.

Apyrankė – fantastiška. Beveik. Kurį laiką pasegėjus išmanųjį laikrodį su plastikine/gumine apyranke riešas akimirksniu įvertino metalinį, iš smulkų žiedelių supintą gaminį. Ji tiesiog limpa ir, tikiuosi, nesukeltų nepatogumų ilgo naudojimo metu. Na, bent jau akivaizdu, kad netrukdys odai kvėpuoti. Apyrankės užsegimas – magnetu. Patogu, elegantiška ir patikima. Išskyrus mažą trūkumėlį: panašu, kad gamintojai iš Kinijos vis dar šiek tiek atsainokai žvelgia į kokybės kontrolę – prie pat magneto esantys paskutiniai apyrankės žiedeliai atrodo išsilankstę. Na, bet problema sprendžiama paprastai: kai į tą apyrankės vietą nežiūrite, ji ir nesimato.

„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis
„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis

Telefono apatinėje dalyje nėra jokių išmaniajam laikrodžiui ar apyrankei įprastų jutiklių. Nejaugi jis nematuos širdies susitraukimų dažnio.

Pirmasis įsijungimas

Nuo išėmimo iš dėžutės iki normalaus laikrodžio naudojimo ir išsiaiškinimo, kas veikia taip, kaip norėtųsi, o kas – nelabai, prireikė gal pusvalandžio. Minutė „Noerden Life“ programėlės atsisiuntimui, dar kelios minutės – laikrodžio ir telefono sujungimui per „Bluetooth“, na, o vėliau buvo pasinerta į programėlės (ir paties telefono) galimybių tikrinimą.

Pirmiausiai nustatome laiką. Vos iš pakuotės ištraukto laikrodžio ciferblate abi rodyklės rodė tiesiai į viršų. Sinchronizavus su telefonu jos per kelias sekundes automatiškai persisuko iki tikslaus vietos laiko. Gražu.

Programėlės turinys, kaip ir pats laikrodis, ganėtinai asketiškas. Aktyvumo sekimas iš esmės apsiriboja žingsnių skaičiavimu ir miego trukmės matavimu. Taip, jokio pulso stebėjimo šis laikrodis nepasiūlys. Deja. Asketiškumą šiek tiek praskiedžia tai, kad laikrodis geba atskirti ėjimą nuo bėgimo ir skirtingas miego fazes. Tik štai klausimas: kaip jis tą miegą surūšiuoja? Nepanašu, kad pagal fiziologinius rodiklius, nes jiems fiksuoti nelabai yra galimybių. Remiamasi įprastinio miego fazių kitimo statistika? Tuomet toks atskyrimas neatrodo labai naudingas.

Funkcionalumas

Laikrodžio programėlės pagrindiniame lange iš esmės yra 8 punktai: įrenginio pavadinimo parodymas/keitimas; baterijos įkrovimo indikatorius; laikrodžio ir telefono atsiejimo mygtukas; rodomo laiko nustatymas; išmanioji fotokameros kontrolė; išmanusis pranešimų gavimas; „Bluetooth“ ryšys; muzikos valdymo galimybės.

„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis
„Noerden Life2+“ hibridinis laikrodis

Iškart galiu pasakyti, kad du paskutiniai punktai – visiškai beverčiai. „Bluetooth“ ryšio mygtukas lyg ir dubliuojasi su įrenginio ir telefono sujungimo mygtuku, o muzikos valdymo funkcija... na, ji buvo išbandyta. Ir daugiau niekada nebebus naudojama. Teoriškai ekraną dukart stuktelėjus pirštu turėtų įvykti iš telefono grojamos muzikos peršokimas į tolesnę dainą, stuktelėjus tris kartus – grojamos dainos pakartojimas. Praktiškai – neveikia.

Su „Spotify“ grotuvu „Noerden“ apskritai jokio ryšio nepalaiko, tad to galima tikėtis nebent ateities sisteminės programinės įrangos naujiniuose. Bet net oficialiame telefono pristatymo filmuke ir apžvalgose parodomas fragmentas, kaip beldimu į ekraną valdomas muzikos grojimas per „Music Play“ programėlę (t. y., standartinį „Android“ muzikos grotuvą). Bet net ir įjungus tą programėlę bei suradus tas kelias iš anksto į telefoną įrašytas dainas laikrodžio ekrano beldimas nieko gero nedavė (teoriškai pabeldimas per ekraną dukart turėtų nusiųsti į tolesnę dainą, triskart – į dabartinės dainos pakartojimą).

Taigi, jokio ryšio su „Spotify“ ir jokio veikimo programėlėse, su kuriomis ryšys turėtų būti reiškia, kad „muzikos valdymo“ funkcija šiame laikrodyje yra bevertė.

Bet ne viskas taip blogai. Bene pagrindinė bet kurio išmaniojo laikrodžio ar apyrankės funkcija – pranešti apie įeinančius skambučius ar žinutes – veikia. Žinoti, kad jums skambina ar rašo žinutes, nors telefone ir garsas, ir vibravimas yra išjungti, yra labai svarbu. Susirinkimuose, kino teatruose ar kitose aplinkose, kur joks pašalinis garsas nėra pageidautinas, tai yra nepakeičiamas gėris. Taip pat veikia žadintuvas – laikrodis kelis kartus suvibruoja. Bet labai norėtųsi, kad vibravimas būtų ryškesnis, stipresnis.

Kita tikrai veikianti funkcija – kameros kontrolė. Bet veikia ji taip, kad geriau jau neveiktų ir negadintų nervų, nes naudos iš jos nėra daug: kamera valdoma tik per „Noerden“ programėlę, todėl standartinės kameros funkcijas, kurias galėjo pasiūlyti telefono gamintojas, yra prarandamos – jokios dirbtinio intelekto pagalbos, jokių artinimo ar tolinimo funkcijų, jokių „standartinių“ gudrybių. Na, iš bėdos – galima būtų prigalvoti scenarijų, kai būtų verta fotografuoti telefonu, papurčius savo riešą. Tarkime, jeigu esate Agentas 007, telefonas su iš anksto įjungta „Noerden“ programėlės fotografavimo funkcija nukreiptas slapto objekto kryptimi, o jums užfiksuoti vaizdą – per daug nevertinant rezultato kokybės – galima būnant 10 metrų atstumu – maždaug tiek veikia „Bluetooth“ ryšys.

Išvados

Įrenginys, kainuojantis apie 100 eurų, galėtų sudominti tik asmenis, kuriems išvaizda yra pagrindinis prioritetas, o išmanusis funkcionalumas yra tik papildomos naudos, kurios gali būti, bet gali ir nebūti. Ir net jeigu laikrodžio išvaizda bei kaina tenkina, būtinai išsitraukite jį iš pakuotės prieš atsitraukdami nuo kasos – to reikalauja bandymams gauto įrenginio kokybės kontrolės trūkumai.

Sportininkams šis įrenginys niekaip netiks – esama ir keturis kartus pigesnių išmaniųjų apyrankių, kurios pasiūlys netgi gerokai didesnį funkcionalumą (pvz., širdies susitraukimo dažnių stebėseną), ir du ar tris kartus brangesnių išmaniųjų laikrodžių kuriuose sportui skirtos funkcijos gali būti dar labiau išvystytos.

Privalumai

  • Pusmetį veikianti baterija
  • Klasikinis laikrodžio dizainas
  • Metalinė apyrankė, kurią nesunku pasikeisti

Trūkumai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius