-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baterijų tarnavimo laiką galima prailginti jas nepilnai įkraunant

Išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų įrenginių savininkams, siekiantiems prailginti baterijos tarnavimo laiką, ekspertai pataria jas įkrauti dažniau, bet mažiau, skelbia „Daily Mail“.
Išmaniojo telefono baterija
Išmaniojo telefono baterija / 123rf nuotr.

Teigiama, kad geriausia baterijoms būti pusiau įkrautoms, kadangi per didelis įkrovimas, pilnai įkrautų baterijų laikymas ar visiškas iškrovimas joms kenkia. Be to, nuolat kraunant bateriją ji šyla, o dėl to mažėja jos talpa. Todėl bateriją įkrovus patariama įkroviklį atjungti.

„Daugeliu atvejų pilnos baterijos visiškas iškrovimas nepadės. Iš tiesų, tai šiek tiek kenkia, jei darysite tai per dažnai, – sako technologijų ekspertas Ericas Limeris. – Kitaip sakant, geriausia bateriją pilnai iškrauti ne dažniau nei kartą per mėnesį.“

Telefonų baterijoms tinkamiausia temperatūra yra apie 15 laipsnių, o laikant įrenginį 25 laipsnių temperatūroje kasmet galima prarasti apie 20 proc. baterijos talpos.

Baterijos veikimo trukmę siūloma prailginti atjungiant nenaudojamas funkcijas (pvz., GPS), nustatyti tylesnį skambučio signalą, o esant silpno signalo zonoje – įjungti skrydžio režimą.

Ekspertas taip pat atmeta paplitusį mitą, esą naujo telefono bateriją būtina kelis kartus pilnai įkrauti ir iškrauti, kadangi savo talpos „atmintį“ turėjo nikelio jonų baterijos, o ličio jonų baterijoms tai nebūdinga.

Daugiau patarimų, kaip prižiūrėti ličio jonų baterijas, rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius