Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendravimas mintimis tampa realybe – žmogaus mintys per atstumą perduotos kitam

Elektroencefalografijos įrenginys
Scanpix nuotr. / Elektroencefalografijos įrenginys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Yra šis tas, ko greičiausiai nesitikėtumėte rasti savo el. pašto dėžutėje – kito žmogaus smegenų bangų. O jas perduoti yra realu, rodo tarptautinės mokslininkų grupės eksperimentas. Tyrime, išspausdintame žurnale „PLOS One“, smulkiai aprašoma, kaip mokslininkai perdavė žodžius iš vieno asmens smegenų į kito asmens smegenis, pažymėdama elektros spindulius stubure ir krūtinėje, rašo newsweek.com.

Mokslininkai jau kuris laikas dirbo stengdamiesi sukurti smegenų bangų fiksavimo ir perdavimo technologiją. Pavyzdžiui, neseniai mokslininkai panaudojo elektroencefalografijos įrenginį tam, kad leistų juos dėvintiems smegenimis valdyti skraidančius žaislinius sraigtasparnius.

Paskutiniame tyrime mokslininkai mašiną pakeitė kitomis smegenimis ir pritaikė technologiją taip, kad du žmonės telepatiškai apsikeitė informacija.

Šie ir kiti encefalografijos procesai įtraukė informaciją tarp žmogaus smegenų ir kompiuterio. Elektrodai pažymi elektros srovę, kurią skleidžia smegenys, kai žmogus padaro kažką planuoto, pavyzdžiui, sąmoningai pagalvoja apie kelio sulenkimą. Tuomet kompiuteris interpretuoja šį signalą ir perduoda mechaninei produkcijai, pavyzdžiui, žaisliniam skraidančiam lėktuvėliui.

Tačiau paskutiniame tyrime mokslininkai mašiną pakeitė kitomis smegenimis ir pritaikė technologiją taip, kad du žmonės telepatiškai apsikeitė informacija.

Tyrime dalyvavo keturi 28–50 m. amžiaus žmonės. Iš pradžių mokslininkai elektroencefalografijos įrenginį panaudojo tam, kad į signalus būtų paversti pasisveikinimai. Jie buvo išsiųsti iš Indijos miesto į Prancūzijos miestą. Prancūzijos mieste kompiuterio vartotojo aplinka išvertė žinutę iš kodo į žodžius ir juos perdavė į gavėjo smegenis per šviesos elektrinę simuliaciją.

Dalyviai šio proceso metu nieko nejautė, tik savo periferiniame regos lauke matė šviesos žybtelėjimus, tačiau žinutės negirdėjo.

Tuomet mokslininkai įvykdė procesą, kurio metu mintys buvo sėkmingai perduotos iškart dviem dalyviams – vienam, esančiam Ispanijoje, kitam – Prancūzijoje.

Gauti rezultatai nebuvo idealūs – antrojo eksperimento metu paklaida siekė 15 proc., tačiau tai yra labai didelė pažanga. Anksčiau signalai smegenimis buvo perduoti tik žiurkėms, su žmonėmis tai padaryta pirmą kartą. Mokslininkai mano, kad greitu metu kompiuteriai galės bendradarbiauti su žmogaus smegenimis tiek tarp žmogaus ir kompiuterio, tiek tarp žmogaus ir žmogaus.

Informacijos perdavimas iš smegenų į smegenis netolimoje ateityje greičiausiai sukels etinių iššūkių, tokių kaip klausimai, kas gali naudotis tokiais prietaisais ir kas nutiktų, jei kuris nors nuspręstų pasinerti į distofinę proto būseną. 

Komentarai
Temos Smegenys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT