Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 7d. 12:32

„Blackberry“ gamintojos RIM vadovas įsitikinęs, kad viskas bus gerai

Kompanijos „Research in Motion“ (RIM) vadovas Thorstenas Heinsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompanijos „Research in Motion“ (RIM) vadovas Thorstenas Heinsas

Britų leidinys „The Telegraph“ publikavo nemažos apimties interviu su kanadiečių kompanijos „Research in Motion“ (RIM) vadovu Thorstenu Heinsu. Pastarasis į Didžiąją Britaniją atvyko susitikti su šios šalies valdžios atstovais ir jau suspėjo pasimatyti su britų ministru pirmininku Davidu Cameronu.

Didžiosios Britanijos vyriausybės IT departamentas ne itin gerais žodžiais mini „iOS“ platformos saugumo lygį, todėl RIM vadovo susitikimas su šalies premjeru gali tapti ilgalaikių planų pamatu. Tiesa, interviu kalbama apie kai ką kitą: apie tai, kaip RIM gyvens ilgai ir laimingai. Bent jau tuo visus bando įtikinti T.Heinsas.

Šiuo metu kanadiečių kompanija yra „mirtinoje spiralėje“: įjungtas maksimalios ekonomijos režimas, taupoma visur kur įmanoma, taip pat ir personalo sąskaita, kurį nutarta smarkiai sumažinti. Beveik metams atidėtas mobiliosios operacinės sistemos „BlackBerry 10“ ir jos pagrindu sukurtų įrenginių debiutas, o tai tikrai neįkvepia tikėti šia kompanija. Tiesa, RIM vis dar turi apie 80 mln. unikalių vartotojų, kurie yra užsisakę jos teikiamas paslaugas, glaudžiai susijusias su „BlackBerry“ įrenginiais.

Absoliuti dauguma „BlackBerry“ paslaugų vartotojų – verslininkai ir didelių bei vidutinių kompanijų personalas. Todėl pagrindinė kompanijos užduotis – bet kokiomis priemonėmis išsaugoti klientų bazę, o vėliau, jei pavyks, ją padidinti. Todėl bet kokie pakeitimai „BlackBerry“ platformoje bus tokie, kurie neišgąsdintų dabartinių klientų. Kitais žodžiais tariant, bus laikomasi konservatyvios linijos. Pavyzdžiui, gali būti nuspręsta ir toliau išlaikyti mobiliuosius telefonus su fizine klaviatūra, nors rinkos tendencijos diktuoja visiškai priešingas madas.

Taigi kas laukia kompanijos ir jos „BlackBerry“ įrenginių? T.Heinsas tvirtina, kad „BlackBerry 10“ debiutuos kaip programinė platforma, o ne operacinė sistema. Todėl šiuo metu akcentuojamas reikiamų aplikacijų kūrimas, tačiau tai nebus ta programinė įranga, kuri yra pramoginio turinio ar skirta žaidimams. Viskas bus skirta tam, kad būtų galima dirbti kuo greičiau ir patogiau. Kaip teigė RIM generalinis direktorius, „jei kas nors baksnoja išmaniojo telefono mygtukus, tai yra mūsų žmogus!“ Dėl šios priežasties kompanija nenori turėti reikalų su „Android“ ar kokia nors kita mobiliąja operacine sistema: „Ten nėra kur pasisukti, per daug ankšta ir sukoncentruota į vieną rinką. Mes gi aukščiau nei žaidimai.“

Komentuodamas atidėtą naujos platformos startą, T.Heinsas teigė, kad jei jis turėtų „Microsoft“ išteklius, galėtų „prigimdyti“ daugybę tarpinių sprendimų. Vietoj to kompanija RIM intensyviai „šlifuoja“ galutinę platformos versiją, kuri pasirodys reikiamu laiku su visai reikalingais pokyčiais. Ir jie bus nuostabūs, tikina T.Heinsas. Tai bus sistema su „tikruoju multitasking režimu“, kuris potencialiai gali valdyti visą elektroniką namuose ir automobilyje.

Ar „BlackBerry“ mobilieji įrenginiai bus pigesni? Kompanijos vadovas labai nori, kad taip atsitiktų. Pirma, RIM svajoja apie klientus besivystančiose šalyse. Antra, kompanija galvoja apie platformos licencijavimą trečioms šalims, pavyzdžiui, „Samsung“ ar kitoms kompanijoms. Bet kokiu atveju, kaip kompanija beliaupsintų savo įrenginių saugumo sistemą, bendros pasaulinės tendencijos, kai darbo vietoje naudojami išmanieji telefonai, niekas nepanaikino. Kol kas RIM gelbsti milijoninė prenumeratorių auditorija, tačiau situacija keičiasi taip greitai, kad kitą interviu dabartinis RIM vadovas gali duoti jau būdamas kitose pareigose ar net kitoje kompanijoje.

FaceIT.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT