TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus siekiama pasaulio Guinneso rekordo – didžiausios programavimo pamokos

Asm. archyv. nuotr.: Valentina Dagienė su pasaulio programavimo įžymybe Donaldu Knutu
#SWITCH! nuotr. / Asm. archyv. nuotr.: Valentina Dagienė su pasaulio programavimo įžymybe Donaldu Knutu
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 9 d., penktadienį, į moderniųjų technologijų ir verslumo renginį #SWITCH! Lietuvos mokiniai atvyks dėl įkvepiančio tikslo – sudalyvauti didžiausioje programavimo pamokoje ir pasiekti Guinneso pasaulio rekordą.

Tapti pasaulio rekordininkais sieks beveik 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką ves Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė, informatikos ir informacinio mąstymo konkurso „Bebras“ įkūrėja Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai: dr. Bronius Skūpas, Gabrielė Stupurienė, Lina Vinikienė ir Gytautas Beresnevičius. Komanda taip pat sukūrė programavimo platformą, specialiai skirtą Guinneso rekordo pamokai. Renginyje taip pat dalyvaus Gineso pasaulio rekordo atstovas Pravin Patel iš Didžiosios Britanijos.

Ilgai mąstėme, ką programuoti, ir nusprendėme – Gediminaičių stulpus, juos nuspalvinsime mūsų vėliavos spalvomis.

„Rekordas skirtas Lietuvos 100-mečiui – tai itin svarbu. Ilgai mąstėme, ką programuoti, ir nusprendėme – Gediminaičių stulpus, juos nuspalvinsime mūsų vėliavos spalvomis. Programavimo mokymasis, prasidėjęs šia pamoka, turi tęstis. Tam ruošiame aplinką. Bronius Skūpas, instituto mokslininkas ir gerai žinomas Vilniaus licėjaus informatikos mokytojas, pritaiko programavimo aplinką, kurią, tikimės, išplėtoti ir sudaryti galimybes visiems vaikams toliau mokytis programavimo“, – pasakojo V. Dagienė.

Didžiausioje programavimo pamokoje dalyvaus 7-13 metų vaikai iš įvairių Lietuvos regionų, dalis mokinių – iš socialinių mokslų daktarės Austėjos Landsbergienės įsteigtų „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklų. „Kadangi vaikai jau yra technologijų čiabuviai, aplinka, kurioje jie gyvena, turi atliepti jų poreikius. „Vaikystės sode“ ir Karalienės Mortos mokykloje esame labai aiškiai supratę, kad technologijos yra puikus įrankis ugdymo proceso praturtinimui, todėl su džiaugsmu visi drauge dalyvausime #SWITCH! rekordo siekime. Manau, kad vaikai, pamatę, jog jų yra toks didžiulis būrys, jausis laisviau ateityje, o programavimas taps ne mistiniu reiškiniu, o lengvai pasiekiama realybe,“ – sakė A. Landsbergienė.

Anot Europos parlamento nario Antano Guogos, #SWITCH! sumanytojo ir organizatoriaus, šis rekordas – žingsnis link protingo technologinio ugdymo, kuris padės užtikrinti ateities Lietuvos sėkmę. „Pasaulyje gausu sėkmingų švietimo pavyzdžių – tikrai turime iš ko mokytis ir daug ką galime pritaikyti Lietuvoje. Jaunosios kartos ugdymas šiandien ir artima pažintis su technologijomis, padarys Lietuvą pažangia ir konkurencinga valstybe ateityje, o Gineso rekordo siekimas suvienys moksleivius bendram tikslui – užprogramuoti sėkmę Lietuvai,“ – teigė A. Guoga.

#SWITCH! pradėtas projektas tęsis mokyklose

Pasibaigus didžiausiai programavimo pamokai ir pasiekus Gineso rekordą, prasidės dvejus metus truksiantis projektas „Užprogramuota sėkmė“, kuriuo metu daugiau nei 10 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje bus mokomi programavimo pagrindų.

Didžiausia programavimo pamoka vyks rugsėjo 9 d. 12 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo”, Laisvės pr. 5, Vilniuje. Išankstinė registracija: http://www.switchit.lt/lt/registration/world-record

Renginio partneriai: Antano Guogos fondas, „Coder Dojo Lietuva“, informatikos ir informacinio mąstymo konkursas ,,Bebras”, Karalienės Mortos mokykla, Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM), Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas (VU MII), Vilniaus universiteto biblioteka, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT